banner6

Evden paket paket uyuşturucu çıktı

banner37

Narkotik Polisi, Karaoğlanoğlu’nda şüpheli gördüğü Ali Yavuzcan’ın üzerinde iki paket halinde 6 gram bonzai ve 1 gram hintkeneviri buldu. Yavuzcan’ın yönlendirmesiyle aynı bölgedeki eve baskın düzenleyen polis, 19 paket içerisinde yaklaşık 57 gram ağırlığında sentetik cannabinoid (bonzai), 2 adet şeffaf renk naylona sarılı yaklaşık 25 gram hintkeneviri türü tahmin edilen uyuşturucu madde ve 1 adet hassas terazi buldu, 2 kişiyi tutukladı.

Evden paket paket uyuşturucu çıktı
banner151

Elmas TOKAY

Narkotik polisi, Karaoğlanoğlu’nda önceki gün şüpheli gördüğü Ali Yavuzcan isimli kişinin giymekte olduğu ceketine gizlenmiş 2 ayrı paket içinde 6 gram sentetik cannabinoid (bonzai) ve 3 ayrı şeffaf naylon içerisinde 1 gram hintkeneviri buldu.

Ali Yavuzcan’ın ifadesi doğrultusunda, mahkemeden arama emri temin eden narkotik polisi, bu kez Karaoğlanoğlu’ndaki bir eve operasyon düzenledi. Evde gerçekleşen aramada 19 adet ağzı kapalı paket içerisinde yaklaşık 57 gram ağırlığında sentetik cannabinoid, 2 adet şeffaf renk naylona sarılı yaklaşık 25 gram ağırlığında hintkeneviri olduğu tahmin edilen uyuşturucu madde ve 1 adet hassas terazi buldu.

Aramada evde bulunan Melih Yeşilpınar suçüstü tutuklandı. 2 zanlı dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve haklarında 3 gün tutukluluk emri alındı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada iddia makamı, Polis Memuru Mehmet Sevinç’i tanık olarak dinletti.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Mehmet Sevinç, zanlıların kanunsuz uyuşturucu madde “alma”, “verme” ve “tasarruf” suçlarından tutuklandığını anlattı.

Sevinç, zanlı Ali Yavuzcan’ın önceki gün saat 12.00 sıralarında Karaoğlanoğlu’nda şüpheli görülerek gözaltına alındığını ve üzerinde yapılan aramada uyuşturucu ile yakalandığını söyledi.

Sevinç, Yavuzcan’ın kalmakta olduğu eve yapılan baskında ise 19 adet ağzı kapalı gri renk paket içerisinde yaklaşık 57 gram ağırlığında bonzai, 2 adet şeffaf renk naylona sarılı yaklaşık 25 gram ağırlığında hintkeneviri ve 1 adet hassas terazi bulunduğunu belirtti.

Baskın sırasında evde bulunan Melih Yeşilpınar’ın suçüstü tutuklandı.

Polis, zanlı Yavuzcan’ın verdiği ifadesinde uyuşturucu maddeleri 13 Aralık tarihinde Turunçlu kavşağında anlaştığı bir kişiden teslim aldığını itiraf ettiğini söyledi.

Yapılan sorgulamada zanlı Ali Yavuzcan’ın verdiği ifadesinde Karaoğlanoğlu’daki evde sakladıkları uyuşturucu maddelerden, zanlı Melih Yeşilpınar ile birlikte içtiklerini söylediğini belirten Sevinç, Yavuzcan ve Yeşilpınar’ın Lefkoşa’daki adreslerinde arama yapıldığını ve herhangi bir kanunsuz madde bulunmadığını söyledi.

Soruşturmanın yeni başladığını ve alınması gereken ifadelerin olduğunu dile getiren Sevinç, zanlıların ilk etapta 3’er gün tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

Talebi yerinde bulan mahkeme istenen tutukluluk emrini verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2021, 16:53
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110