Evden, silah, uyuşturucu ve hassas terazi çıktı

banner37

Gazimağusa’daki bir eve düzenlenen polis baskınında, 1’i kadın 6 kişi tutuklandı

banner87
Evden, silah, uyuşturucu ve hassas terazi çıktı
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’daki bir eve düzenlenen polis baskınında, üzerinde şarjörü ve içerisinde 8 adet mermisi bulunan 7.65 mm çapında tabanca, içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan 1 adet ucu yanık sarma sigara ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 1 adet hassas terazi ele geçirdi.

   Meseleyle ilgili tutuklanan 1’i kadın 6 kişi, dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkartıldı ve aleyhlerine tahkikat maksatlı 2’şer gün tutukluluk emri alındı.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Osman Üreten’i yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Osman Üreten, 12 Mayıs 2020’de, saat 21.00’de, Gazimağusa’da A.Ö.’nün kalmakta olduğu ikametgahta arama gerçekleştirdiğini belirtti.

   Osman Üreten, konu evde misafir olarak bulunana, A.C.’nin polisleri görmesiyle Y.A.A.A. ile birlikte evin yatak odasına koştuğunu ve elindeki tabancayı pencereden dışarıya attığını söyledi.

   Üreten, seri numarası meçhul, üzerinde şarjörü ve içerisinde 8 adet mermisi bulunan 7.65 mm çapındaki tabancayı emare alıp, konu evde arama gerçekleştirdiğini anlattı.

   Mutfaktaki pencere arasında içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan 1 adet ucu yanık sarma sigara ile mutfaktaki dolap içerisinde üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 1 adet hassas teraziyi bularak emare zapt ettiğini anlatan Üreten, evin sahibi A.Ö.’yü ve misafir olarak bulunan A.C.,  Y.A.A.A., İ.İ., C.S. ve G.A.’yı tutukladığını belirtti.

   Üreten, emareleri incelemeye göndereceğini ifade ettikten sonra, zanlılar aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamlayabilmek için mahkemeden tutukluk emri talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, zanlıların 2’şer gün poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75