Eve 15 kurşun sıktılar

banner37

Gazimağusa’nın sevilen esnaflarında mobilyacı Ali (Soley) Hakansoy’un, İskele Long Beach Bölgesi’nde kaldığı evi dün sabah kimliği meçhul kişi veya kişiler tarafından kurşun yağmuruna tutuldu

banner87
Eve 15 kurşun sıktılar
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ

İskele’de Long Beach Bölgesi’nde kimliği meçhul kişi veya kişiler dün sabah 03.30 ve 04.00 saatleri arasında Gazimağusa’nın sevilen esnaflarından mobilyacı Ali (Soley) Hakansoy’un evine 15 adet kurşun sıktı.

Olay sırasında Ali Hakansoy, eşi ve oğlunun evde uyudukları öğrenilirken, evin mutfağına, oturma odasına ve boş yatak odasına isabet eden kurşunlar, büyük şans eseri herhangi bir can kaybı veya yaralanmaya neden olmadı.

Atılan kurşunların büyük çoğunluğu evin yatak odasının dış duvarına isabet etti. Kurşunlardan bazıları oturma odası ve mutfak camlarını aşarak içeriye girdi.

Mermi kovanları kayıp

İskele Adli Şube ekipleri, söz konusu kurşunları eve sıkan kişi veya kişileri bulabilmek için geniş çaplı soruşturma başlattı. Kurşunların muhtemelen anayoldan ya yüksek kabinli bir araç içerisinden ya da kaldırım üzerinden atıldığı üzerinde duruluyor.

Polis bölgedeki güvenlik kameralarında dün gün boyu inceleme yaptı. İskele polisi soruşturmasını titiz şekilde yürütürken, olay yerine Lefkoşa’dan gelen ekip de dahil oldu ve kurşunların nereden atıldığını tespit edebilmek için çalışma yaptı.

Mermilerin atıldığı bölgede metal tarama aletiyle ayrıntılı arama yapıldı ancak herhangi bir mermi kovanı bulunamadı. Mermi kovanı bulunamaması ya mermilerin bir araç içerisinden atıldığını veya bir düzenekle bir yerde toplanmalarının sağlandığı öğrenildi.

Hakansoy: Kimseyle husumetim yok, oldukça şaşkınım

Gazetemiz KIBRIS’a konuşan Ali (Soley) Hakansoy, eşi ve oğlunun da evde bulunduğu sırada şiddetli ve seri şekilde patlama sesleri duyduğunu söyledi.  Hakansoy, evinin yol kenarında olduğundan zaman zaman patlama sesleri duyduğunu ancak bu seferki patlama sesinin her zamankinden farklı olduğu için pencereden dışarıya baktığını kaydetti.

Pencereden baktığında olumsuz bir durum görmediğini, daha sonra evin duvarının kabaran bir kısmı olduğunu onun çöktüğünü düşündüğünü ancak onun da yerinde olduğunu gördüğünü anlatan Hakansoy, bunun üzerine gidip yattığını bildirdi.

Hakansoy, sabah kalktığında ve mutfağa doğru yürüdüğünde ise mutfağın dağıldığını ve kurşun delikleri olduğunu gördüğünü dile getirdi.

Hemen durumdan polisi haberdar ettiğini ifade eden Hakansoy, kendisinin kimse ile husumeti olmadığını, kimsenin kendisine, kendisinin de kimseye düşmanlığı olmadığını söyledi. Hakansoy, evinin kurşunlanmasına ailece çok şaşırdıklarını ve kendisine göre bu işi yapanların adresi şaşırdıklarını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108