Eve yoğun girişler dikkat çekti, 14.5 gram uyuşturucu bulundu

banner37

Narkotik polisinin Gazimağusa’daki bir eve yaptığı baskında satışa hazır paketler halinde hintkeneviri türü uyuşturucu ele geçirildi, 4 kişi tutuklandı

banner87
Eve yoğun girişler dikkat çekti, 14.5 gram uyuşturucu bulundu
banner99

“EVDEN HİNTKENEVİRİ KOKUSU GELİYORDU”… Meselenin tahkikat sorumlusu olan polis memuru Hasan Selvili, mahkemeye yaptığı beyanında, eve yoğun olarak giriş çıkışlar olduğuna dair yapılan ihbar üzerine konu eve gittiklerinde evin önünde yoğun olarak hintkeneviri kokusu aldıklarını, içerdeki zanlılar tarafından kilitlenen eve makul güç kullanarak girdiklerini açıkladı. Selvili, evde paketler halinde 14.5 gram hintkeneviri bulduklarını ve evdeki 4 zanlıyı tutukladıklarını söyledi.

Sedef BOŞNAK

Polis Genel Müdürlüğü’ne (PGM) bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekipleri dün uyuşturucu satışı yapıldığına inandığı bir eve baskın düzenledi ve evde 22 paket içerisinde satışa hazır halde toplam 14.5 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde bularak, o sırada evde olan Nijerya uyruklu 4 kişiyi tutukladı.

Meseleyle ilgili tutuklanan E.J.R.I. (E-25), K.M.O. (E-26), N.R.S.O. (E-24) ve A.A. (E-22), Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Dilşah Karayel’in huzuruna çıkartıldı ve aleyhlerine tahkikat maksatlı 1’er gün tutukluluk emri temin edildi.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nden polis memuru Hasan Selvili’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Hasan Selvili, zanlıların, uyuşturucu madde tasarrufu suçlarından methaldar olduklarını söyledi ve 12 Şubat 2020’de, saat 14.00’te, Gazimağusa’daki E.J.R.I. ve K.M.O.’nun kirasında bulunduğu eve baskın düzenlediğini söyledi.

Hasan Selvili, aldığı ihbar ışığında, birçok kişinin girip çıktığını öğrendiği konu eve ekibiyle vasıl olduğunda, evin önünde yoğun şekilde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kokusu olup, içeride bulunanların polisin gelmesini duyması üzerine ana kapıyı kilitlediğini, kendilerinin de her ihtimali göze alarak makul güç kullanıp bahse konu eve girdiklerini anlattı.

Selvili, mahkemeden temin ettiği arama emri ışığında K.M.O., N.R.S.O. ve A.A.’nın huzurunda yaptığı aramada, zanlı E.J.R.I.’nin yatak odasında, komodin çekmecesinde şeffaf kutu içerisinde, her biri 1’er gram ağırlığındaki foil kağıtlarına sarılı 2 paket içerisinde toplam 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirdiğini kaydetti.

Yine aynı çekmece içerisinde kırmızı ve beyaz renkli su termosları içerisinde zulalı olan 20 adet foil kağıdına pakete sarılı 12.5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini kaydeden tanık polis, uyuşturucu maddelerin tartımında kullanılan terazi ile konu maddelerin paketlendiği folyo rulosunu bulup zapt ettiğini belirtti.

Zanlı E.J.R.I.’yı Gazimağusa’da tespit edip tutukladığını kaydeden tanık polis, emare zapt ettiği maddeler ile muhafazasında kullanılanları incelenmesi için ilgili laboratuara göndereceğini dile getirdi.

Konu ev civarından temin edeceği kamera kayıtlarını inceleyeceğini anlatan tanık polis, K.M.O. ve N.R.S.O.’nun konu evde misafir olduğu beyanını da araştıracağını anlattı ve mahkemeden henüz yeni başlattığı tahkikatını neticelendirebilmek için süreye ihtiyacı olduğunu anlattı.

Yargıç Dilşah Karayel, huzurundaki talebi değerlendirdi ve ilk nazarda konu suçla bağlantısı olduğuna inandığı zanlıları 1’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108