“Evet, sövdüm ve vurdum”

banner37

İş konusunda çıkan tartışma sırasında iş yerinin sahibi olan kız arkadaşını darp ettiğini kabul eden Z.D., diğer şartların yanında 10 bin TL nakdi teminatla serbest bırakıldı

“Evet, sövdüm ve vurdum”
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

“OLAYLAR ANİDEN GELİŞTİ”… Hamitköy’deki bir kafeteryanın sahibi olan kız arkadaşını, aralarında iş konusunda çıkan tartışmada yüzünün her iki yanına da yumruk atarak darp ettiğini kabul eden Z.D.’nin polise “Evet, doğrudur. Sövdüm de, vurdum da. Olaylar aniden gelişti” dediği belirtildi.

Hamitköy’deki bir kafeteryada önceki gün aralarında iş nedeniyle çıkan tartışma sonucu işletmenin sahibi olan kız arkadaşı H.T.A.’ya şiddet uygulayarak, ciddi şekilde darp eden Z.D., aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere, diğer şartların yanında 10 bin TL’lik nakdi teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Polisin mahkemeye aktardığı şahadete göre, zanlı Z.D., kız arkadaşına şiddet uygulayıp, küfrettiğini kabul ederek “Evet, doğrudur. Sövdüm de, vurdum da. Olaylar aniden gelişti” dedi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Birimi’nde görev yapan polis memuru Alpaslan Yavuz, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Yavuz, zanlı Z.D.’nin “Ciddi darp” ve “İtale-i lisan” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Zanlının 04 Ocak 2021 tarihinde ve saat 07.00 raddelerinde Lefkoşa’da Hamitköy bölgesinde faaliyet gösteren bir kafeterya içerisinde, aralarında iş konusunda çıkan anlaşmazlık sebebiyle kafeteryanın işletmecisi olan kız arkadaşı H.T.A.’nın sağ ve sol yanağına yumruk vurmak suretiyle ciddi darp eyleminde bulunduğunu dile getiren Yavuz, zanlının aynı zamanda müştekiye küfür etmek suretiyle itale-i lisan suçunu da işlediğini vurguladı.

Yavuz, müştekinin aynı gün Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin acil servisine götürülerek doktor kontrolünden geçirildiğini ve darp edildiğine dair rapor aldığını ifade ederek, zanlının aynı gün temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.

Zanlıdan konu ile ilgili izahat istendiği zaman zanlının “Evet, doğrudur. Sövdüm de vurdum da. Olaylar bir anda gelişti” şeklinde sözlü bir beyanda bulunduğunu söyleyen Yavuz, soruşturmanın tamamlandığını belirtti.

Yavuz, zanlının ileride davaları görüşülünceye dek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının 10 bin TL nakdi teminat yatırması, 1 KKTC vatandaşı kefilin 100 bin TL tutarında kefalet senedi imzalaması, haftada bir en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunması ve seyahat belgelerine el konularak yurt dışına çıkmaktan men edilmesi şartıyla serbest kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75