Evin bahçesini de alacakmış

banner37

Hasan Emiraliler’i, dörtte üç hissesine sahip olduğu evin geriye kalan hisselerini de satın alacağı vaadiyle 26 bin sterlin dolandırmakla suçlanan Mehmet Tamaz, aylar sonra yakalandı

banner87
Evin bahçesini de alacakmış
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Girne’de geçtiğimiz aylarda meydana gelen “Sahtekârlıkla Para Temini” meselesinden aranan Mehmet Tamaz, önceki gün Girne’de yakalandı ve dün mahkemeye çıkarılarak aleyhine 2 gün tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli tahkikat memuru Serhat Özcü’yü tanık olarak dinletti.

Karaoğlanoğlu Halk Plajı’na inen yol üzerinde bulunan ikametgahın 4/3 hissesinin Girne’de sakin Hasan Emiraliler’e, 4/1 hissesinin ise Avakan Müsbah’a ait olduğunu belirten Özcü, 2019 yılı Ocak ayı içerisinde, zanlı Mehmet Tamaz’ın, Avakan Müsbah’ı ikna edip hisselerini satın alacağı vaadiyle Hasan Emiraliler’den 26 bin sterlin para alıp, sahtekarlıkla para temin ettiğini kaydetti.

Zanlının önceki gün Girne’de tespit edilerek daha önceden mahkemeden temin edilen derdest emri gereğince tutuklandığını söyleyen Serhat Özcü, zanlının sorgusunda evin bahçe kısmındaki arazinin 4/1 hissesinin Avakan Müsbah’ın kardeşine ait olduğunu ve bu hisseyi satın alması hususunda da müşteki ile anlaşma yaparak bahçe kısmı için yapılacak olan devir işlemine karşılık 26 bin sterlin aldığı beyanında bulunduğunu belirtti.

Meseleyle ilgili müştekiden şikâyet ifadesi de aldıklarını aktaran Özcü, tahkikatın henüz yeni başladığını, alınması gereken ifadeler olduğunu, zanlının serbest kalması durumunda tahkikata etki etmesinin muhtemel olduğunu söyledi ve zanlının poliste tutuklu kalması talebinde bulundu.

Yargıç Meltem Dündar, meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın henüz yeni olduğunu ve zanlının serbest kalması halinde tahkikata etki edeceğini belirterek, zanlının poliste soruşturma maksatlı 1 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75