banner6

Evin duvarlarını salça ve reçelle boyadı

banner37

Kıskançlık krizi mahkemelik etti. Eski kız arkadaşına ait ikametgahın salonundaki televizyonu kırmakla yetinmeyen B.Y.’nin, evin tüm duvarlarını kirlettiği de ortaya çıktı.

Evin duvarlarını salça ve reçelle boyadı
banner151 banner143

Ahmet VAMIK

Kıskançlık krizine giren 21 yaşındaki B.Y., 17 yaşındaki eski kız arkadaşı A.S.Ç.’nin ikametgahına izinsiz girerek, evi dağıttığı gerekçesiyle tutuklandı.

Zanlının, 26 Kasım günü, saat 02.30 sıralarında, evde kimse olmadığı bir esnada, Karaoğlanoğlu bölgesindeki ikametgahın açık haldeki yatak odası penceresinden içeriye girdiği tespit edildi.

Ev içerisindeki eşyalara zarar verdiği tespit edilen B.Y., “Cürüm İşlemek Kastıyla Konuta Girme”, “Kasti Hasar” ve “Mülke Tecavüz” suçlamalarıyla tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Salondaki televizyonu kırmakla yetinmeyen B.Y.’nin evin tüm duvarlarını reçel ve salça ile kirlettiği ve söz konusu ikametgahta 3 bin 500 TL’lik hasara neden olduğu da belirtildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada, Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Yalgı Döşenci’yi tanık olarak dinletti.

Zanlı B.Y.’nin “Cürüm İşlemek Kastıyla Konuta Girme”, “Kasti Hasar” ve “Mülke Tecavüz” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Yalgı Döşenci, zanlı ile ilgili yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Teminatla serbest

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, en yakın polis karakoluna haftada üç kez ispat-ı vücut yapmasına, KKTC vatandaşı bir kişinin lehinde 30 bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına ve 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2017, 08:40
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104