banner6

Evinde, 15 paket uyuşturucu bulundu

banner37

23 yaşındaki Chika Victor Ibeleme, uyuşturucu satıcısı olduğu gerekçesiyle tutuklandı.

Evinde, 15 paket uyuşturucu bulundu
banner151

Emine UYSAL

Haspolat’ta sakin 23 yaşındaki Chika Victor Ibeleme, uyuşturucu satıcısı olduğu gerekçesiyle tutuklandı.

Narkotik ekibi, zanlının evinde yaptığı aramada, satış için hazırlanmış olduğu düşünülen 15 ayrı pakette 5 gram, öğütücü içinde de bir gram bonzai buldu.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Ibeleme, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Güçlüer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Cemal Ramiz’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, 6 Temmuz’da 15.20-16.15 saatleri arasında, Haspolat’ta zanlının

ikametgahında polis tarafında yapılan aramada, 15 ayrı pakette 5 gram ve öğütücü içinde de bir gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını anlattı.

Cemal Ramiz, zanlının söz konusu uyuşturucu maddeleri, aranan bir şahıstan 25 paket olarak aldığı ve 250 TL karşılığında sattığının belirlendiğini söyledi.

Zanlının tasarrufunda uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 250 TL nakit paranın emare alındığını belirten Ramiz, zanlının gönüllü ifade verip, suçunu kabul ettiğini kaydetti.

Tahkikatın yeni başladığını, aranan şahıslar ve aranan emareler olduğunu belirten Ramiz, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Savcı: En az iki kişi aranıyor

Savcı Atilla Enver Etkin, suçun ciddiyetine dikkat çekip, uyuşturucu alma, verme ve satışının yaptığı en az iki kişinin arandığına vurgu yaptı.

Zanlının avukatı Ramadan Sanıvar, müvekkilinin ifadesinin baskı altında, zorla imzalatıldığını ileri sürüp, uyuşturucu satışı yapmadığını savundu.

Yargıç Mine Güçlüer, suçun ciddiyetine ve aranan kişiler olduğuna vurgu yapıp, zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2017, 13:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110