banner6

Evinde 3 tür uyuşturucu bulundu

banner37

Evinde kokain, hintkeneviri ve MDMA türü uyuşturucu olduğuna inanılan üç çeşit madde bulunan Tuncay Nazıroğlu, dün mahkemeye çıkarılarak tutuklandı

Evinde 3 tür uyuşturucu bulundu
banner99

“ARANAN ŞAHISLAR VAR”… Evinde, yaklaşık bir gram kokain, yarım gram MDMA ve 1 gram hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler bulunan Tuncay Nazıroğlu’nu mahkemeye çıkaran polis, maddelerin analize gönderildiğini belirtti ve meseleyle ilgili aranan şahıslar olduğuna vurgu yaptı. Mahkeme, zanlının soruşturma amaçlı olarak 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Ahmet UÇAR

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından evinde yapılan aramada azar azar miktarlarda kokain, hintkeneviri ve MDMA türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler bulunan Tuncay Nazıroğlu isimli genç, aleyhine başlatılan soruşturma çerçevesinde dün mahkemeye çıkarıldı ve hakkında 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Temay Sağer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Özder, olguları aktardı.

Özder, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekibi tarafından zanlı Tuncay Nazıroğlu’nun ikametgâhında mahkeme emri ile arama yapıldığını dile getirerek, arama sonucunda zanlının tasarrufunda muhtelif miktarlarda uyuşturucu madde tespit edildiğini ifade etti.

Özder, arama sonucunda zanlının tasarrufunda yaklaşık 1 gram kokain, yaklaşık yarım gram MDMA ve yaklaşık 1 gram hintkeneviri olduğuna inanılan maddeler bulunduğunu kaydederek, ayrıca içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan Amsterdam Holland yazılı metal öğütücü ve içerisinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan ucu yanık sarma sigaranın bulunarak emare alındığını bildirdi.

Özder, soruşturmanın henüz yeni başladığını, meseleyle ilgili parmak izi sonuçlarının beklendiğini ve başka şahısların da arandığını belirterek, tahkikatın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün süreyle tutukluluğunu talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, polisin talebini uygun buldu ve istenen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104