Evinde para ve uyuşturucu bulundu

banner37

Lefkoşa’da T.O.A.A. ve A.S.’nin tasarruflarında bulunan 50 gram Hintkenevirini verdiği şüphesiyle M.A.Z., isimli kişi tutuklandı

Evinde para ve uyuşturucu bulundu
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

“PARALAR EV KİRASI VE EV MASRAFI İÇİN”… Polis, zanlının evinde yapılan aramada uyuşturucu madde, öğütücü, uyuşturucu madde kalıntısı olan ucu yanık sigaralar ve sigara kağıtları ile 4 bin 500 dolar ve 4 bin 330 TL ele geçirildiğini dile getirirken, Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı da söz hakkı alarak 4 bin 500 doların ev arkadaşlarıyla birleştirdikleri ev kiralarının ücreti olduğunu, 4 bin 330 TL’nin ise ev masrafları için ayrıldığını söyledi.

Lefkoşa’da 25 Mart’ta tasarruflarında satışa hazır halde toplamda 50 gram ağırlığında Hintkeneviri bulunan zanlılar T.O.A.A. ve A.S.’ye söz konusu uyuşturucuyu verdiği suçlamasıyla M.A.Z., isimli kişi tutuklandı. Polis, zanlının evinde uyuşturucu madde ve yüklü miktarda para bulunduğunu belirtirken, mahkemeye avukatsız çıkan M.A.Z., bulunan paranın 4 bin 500 dolarının arkadaşları ile bir araya getirdikleri ev kirası olduğunu, 4 bin 330 TL’yi ise ev masrafları için ayırdıklarını söyledi. Mahkeme, zanlının soruşturma amaçlı olarak 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Mehmet Sevinç, Lefkoşa’da Atatürk Caddesi üzerinde 25 Mart günü, saat 17.45 raddelerinde zanlı T.O.A.A.’nın şüpheli hareketler sergilemesi üzerine alıkonulduğunu belirterek, zanlının üzerinde yapılan aramada 10 ayrı pakette satışa hazır halde yaklaşık 30 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin tespit edildiğini kaydetti.

Zanlının suçüstü gereği tutuklandığını dile getiren Sevinç, zanlının ikametgâhına girilirken ikametgahta bulunan zanlı A.S.’nin polisi ve elleri kelepçeli zanlıyı görmesinin ardından T.O.A.A.’ya ait, içerisinde 12 paket halinde yaklaşık 20 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan çantayı dışarı attığı sırada tespit edildiğini ifade eden Sevinç, ikametgahta yapılan aramada başka herhangi kanunsuz bir bulguya rastlanmadığını anlattı.

Sevinç, zanlı T.O.A.A.’nın verdiği gönüllü ifadesinde söz konusu uyuşturucu maddelerin 10 paketini 18 Mart 2021 tarihinde, 12 paketini ise 20 Mart 2021 tarihinde M.A.Z. isimli şahıstan aldığını itiraf ettiğine işaret ederek, söz konusu şahsın internet üzerinden zanlıyı yönlendirdiğini, maddeleri Gönyeli’de bir çöp bidonunun altına gizlediğini ve zanlının da maddeleri gizlendiği yerden aldığını itiraf ettiğini dile getirdi.

banner134
Zanlının bu maddeleri satması karşılığında maddeleri aldığı şahıstan belli miktarda para alacağının belirlendiğine vurgu yapan Sevinç, T.O.A.A.’nın bu parayla okul kayıt parasını ödeyeceğinin öğrenildiğini söyledi.

Sevinç, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı M.A.Z.’nin Girne’deki ikametgahında tespit edilip tutuklandığını bildirerek, mahkeme emriyle zanlının evinde arama yapıldığını kaydetti.

Zanlının ikametgahında yatak odasındaki çekmece içerisinde foil kağıdına sarılı yaklaşık 400 miligram metamphetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, terlik içerisine gizlenmiş vaziyette içerisinde Hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan siyah renk öğütücü bulunduğuna işaret eden Sevinç, üzerinde “Raw” yazan tahta içerisinde tütünle karışık Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve tabla içerisinde 4 adet içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan yanık sigara izmariti ile 2 adet içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan ucu yanık sigara sarma kağıdı ve makyaj masası çekmecesinde uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 4 bin 500 dolar ve 4 bin 330 TL nakit para bulunduğunu söyledi.

Zanlının gönüllü ifade vermediğine dikkat çekerek, soruşturmanın yeni başladığına, zanlının tasarrufunda bulunan maddelerin Devlet Kimya Laboratuarı’na, maddelerin saklandığı naylon poşetlerin PGM Parmak İzi İnceleme Şubesi’ne gönderileceğini, alınması gereken başka ifadelerin de söz konusu olduğunu kaydeden Sevinç, soruşturmanın selameti için zanlının 1 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı da söz hakkı alarak 4 bin 500 doların ev arkadaşlarıyla birleştirdikleri ev kiralarının ücreti olduğunu, 4 bin 330 TL’yi ise ev masrafları için bulundurduklarını beyan etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının aleyhine 1 gün tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75