Evinden çok sayıda alkollü içki çıktı

banner37

Gazimağusa’da, müstahdemi olduğu Çilem Off Licence’den, 7 şişe alkollü içki sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan Kamil Tosun’un tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı

Evinden çok sayıda alkollü içki çıktı
banner99

PATRONUYLA ANLAŞMASI VARMIŞ… Zanlıyı savunan Avukat Aysel Uzun, müvekkilinin konu suçla bağlantısı olmadığını, patronuyla anlaşmasına göre, aldığı içkileri ödemesi için de ay sonuna kadar süresi bulunduğunu ileri sürdü

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, kasa sorumlusu olarak çalıştığı Çilem Off Licence isimli işyerinden, 7 şişe alkollü içki sirkat ettiği iddiasıyla tutuklanan 25 yaşındaki Kamil Tosun aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

“Müstahdem tarafından sirkat” suçundan Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılan genç zanlı aleyhine, mahkemeden, 4 gün ek tutukluluk emri temin edildi.

Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak’ın sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Şükrü Hafız yanıtladı.

banner134
Tanık polis Şükrü Hafız, zanlının, Gazimağusa’da, 23 Ocak 2020’de, saat 24.00’de meydana gelen  “müstahdem tarafından sirkat” suçundan methaldar olduğunu söyledi ve olguları mahkemeye aktardı.

Şükrü Hafız, zanlının, müstahdemi olduğu Ç.E.’ye ait Çilem Off Licence isimli işyeri içerisinden muhtelif markalarda 7 şişe alkollü içkiyi çaldığını söyledi.

Mahkeme emri gereği zanlının evinde yaptığı aramada, çok sayıda, borç defterine yazılmayan muhtelif markalarda boş ve dolu içki şişeleri bulup emare zapt ettiğini kaydeden tanık polis, kamera kayıtlarını inceleyip, çevreden şahadet toplaması gerektiğini anlattı.

Şükrü Hafız, ayrıca konu işyerinde girişi olup çıkışı olmayan birçok içkiyi de tespit ettiğini belirtikten sonra mahkemeden ek süre istedi.

Zanlıyı savunan Avukat Aysel Uzun, müvekkilinin konu suçla bağlantısı olmadığını, patronuyla anlaşmasına göre, aldığı içkileri ödemesi için de ay sonuna kadar süresi bulunduğunu ileri sürdü.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, polisin tahkikatını salimen neticelendirebilmesi için ek süreye ihtiyacı olduğuna bulgu yaptı ve zanlının tutukluluk süresini 4 gün daha uzattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75