banner6

Evlerinde uyuşturucu bulundu

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, Lefkoşa’da iki ayrı ikametgâhta yaptığı aramada 17 gram uyuşturucu madde ele geçirdi, üç kişiyi tutukladı.

Evlerinde uyuşturucu bulundu
banner151 banner143

Emine UYSAL

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, Lefkoşa’da iki ayrı ikametgâhta yaptığı baskında 17 gram uyuşturucu madde ele geçirirken, üç genci tutukladı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Oghenemine Udjor (E-21), Taofeek Omobode Quadri (E-30), Naubuisi Victor Ejimadu (E-33) dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Güçlüer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Hasan Derman’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Derman, 6 Temmuz’da 19.00-19.30 saatleri arasında, Lefkoşa’da, Oghenemine Udjor’un ikametgâhında yapılan aramada içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet öğütücü ile hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 10 gram ağırlığında madde bulunarak emare alındığını belirtti.

Hasan Derman, mesele ile ilgili yürütülen soruşturmada olayla bağlantısı olduğu tespit edilen Taofeek Omobode Quadri’nin ikametgâhında yapılan aramada, içerisinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu

madde olduğuna inanılan bir adet sarma sigara ve zanlı Naubuisi Victor Ejimadu’nin ikametgâhında yapılan aramada ise içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet öğütücü ile hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 7 gram ağırlığında madde bulunarak emare olarak alındığını anlattı.

Zanlılardan Oghenemine Udjor ile Naubuisi Victor Ejimadu’nun gönüllü ifade verdiğini belirten Derman, tahkikatın ciddiyetine dikkat çekip, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Avukat Ramadan Sanıvar, müvekkillerinden alınan ifadelerin baskı altında alındığını ileri sürdü. Sanıvar, zanlı Taofeek Omobode Quadri’nin uyuşturucu vermediğini ve ifade vermek istediğini savundu.

Yargıç Mine Güçlüer, uyuşturucu alma, verme ve tasarruf suçlarının ciddiyetine vurgu yapıp, üç zanlının da tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2017, 12:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104