banner6

Evlerini dekore edeceklerdi!

banner37

Çalıştıkları mobilya fabrikasından 820 TL’lik ahşap ve porselen eşyaların yanı sıra minder de çaldıklarını kabul eden Hasan Çeker ile Samih Türkmen’in çaldıkları eşyaları evlerine götürmek için yine şirketin arabasına yükleyerek gizledikleri belirtildi.

Evlerini dekore edeceklerdi!
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL

Özok Mobilya Fabrikası’nda çalışan Hasan Çeker ile Samih Türkmen, fabrikadan toplam 820 TL değerinde tahta ve porselen çaldıkları gerekçesiyle tutuklandı.

"Müstahdem tarafından sirkat" suçuyla gözaltına alınan zanlılar Hasan Çeker ile Samih Türkmen dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar'ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı yardımcısı İlhan Damdelen, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu'nda görev yapan polis memuru Namık Özkan'ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özkan, 28 Kasım'da Özok Mobilya isimli işyerinin fabrikasında çalışan Hasan Çeker ile Samih Türkmen'in toplam değerleri 820 TL olan her biri Karaca marka üç adet kesme tahtası, bir adet kare tabaklı kesme tahtası, bir adet porselen yuvarlak tabak, bir adet yuvarlak fırın kabı, bir adet yağlık, sirkelik porselen, iki adet porselen kurabiyelik, bir adet tuzluk, biberlik, bir adet minder ile yastığı fabrikadan alarak, evlerine götürmek amacıyla şirketin HJ 915 plakalı aracının arkasına saklayarak sirkat etmekle methaldar olduklarını anlattı.

Özkan, meseleyle ilgili her iki zanlının gönüllü ifade verdiğini ancak tahkikatın devam ettiğini belirtti.

Fabrikada sayım yapılacağına işaret eden Özkan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için üç gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Zanlılar tutukluluk talebine itiraz etmedi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlıların tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2016, 08:53
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110