Evlerinin her yerinden uyuşturucu ve para çıktı

banner37

Esentepe’de gerçekleştirilen operasyonda tasarruflarında 58 gram hintkeneviri ve 163 adet hap bulunan iki zanlı dün mahkemeye çıkarıldı ve haklarında 1 günlük tutukluluk emri alındı

Evlerinin her yerinden uyuşturucu ve para çıktı
banner90
banner99

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından önceki gün Esentepe’de gerçekleştirilen operasyonda ele geçirilen toplam 58 gram hintkeneviri ve 163 adet uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hapla ilgili tutuklanan Abdullah Wahabi ile Muhan Al Lubbab dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerine soruşturma amaçlı olarak 1 günlük tutukluluk emri alındı.

   Polis, iki zanlının birlikte kaldığı evde TL ve döviz cinsinden yüklü miktarda para bulunduğunu da açıkladı.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Özge Uğraşın’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Mustafa Zor, 5 Ağustos tarihinde, saat 15.00 sıralarında Esentepe’de Turkuaz Sitesi yakınlarında şüpheli görülen zanlı Abdullah Wahabi’nin üzerinde arama yapıldığını söyledi.

   Yapılan aramada şortunun cebinde 5 gram hintkeneviri ele geçirildiğini aktaran Zor, daha sonra zanlı Wahabi ile Muhan Al Lubbab’ın birlikte kaldıkları evde arama yaptıklarını; 53 gram hintkeneviri ile 163 adet uyuşturucu hap bulduklarını söyledi.

   Zanlı Lubbab’ın da tutuklandığını kaydeden Zor, evde uyuşturucu satışından elde edildiği tahmin edilen 15 bin 250 TL, 320 Euro ve 200 dolar bulduklarını açıkladı.

   Ele geçirilen maddelerin analize gönderileceğini, zanlıların ifadelerinin araştırılacağını, soruşturmanın geniş çaplı yürütüleceğini kaydeden Zor, zanlılar hakkında ilk etapta bir gün süre ile tutukluluk talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın, zanlıların soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75