Evli, tüm suçu üstlendi

banner37

Girne’de ele geçirilen 4 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ile ilgili tutuklanan 4 kişinin tutukluluk süresi 2 gün daha uzatıldı

Evli, tüm suçu üstlendi

Ahmet VAMIK

Girne’de ele geçirilen 4 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ile ilgili tutuklanan 4 kişinin tutukluluk süresi 2 gün daha uzatıldı

Uyuşturucu suçlarından birçok sabıkası bulunan ve cezaevinden tahliye olmasından kısa süre sonra beraberindeki iki kişiyle birlikte tasarrufunda 4 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyle yakalanan Kudret Evli, dün ek tutukluluk talebiyle çıkarıldığı mahkemede tüm suçu üstlendi ancak mahkeme, uyuşturucuyla ilgili tutuklanan 4 zanlının da 2 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Girne’de 13 Aralık günü saat 16.00 sıralarında gerçekleştirilen narkotik operasyonunda, park halinde şüpheli olarak görülen bir araçta yapılan aramada, araç içerisinde bulunan Kudret Evli, İsmail Demirkalp ve Bilal Yıldırım’ın tasarrufunda toplam 4 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ve 2 adet içerisinde uyuşturucu madde bulunduğuna inanılan ucu yanık sarma sigara ele geçirildi.
Tutuklanmaları sonrası polise gönüllü ifade veren zanlılar Kudret Evli ve İsmail Demirkalp, tasarruflarında ele geçirilen uyuşturucu maddeyi aynı gün Demirhan’da bir süpermarketin otoparkında zanlı Oğuzhan Çilo’dan satın aldıklarına yönelik itirafta bulundu. Polis de Paşaköy de tespit ettiği Oğuzhan Çilo’yu tutukladı.

Tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlılar aleyhinde soruşturma maksatlı 2 günlük ek tutukluluk emri alındı.

“Uyuşturucu bana ait”
 

Aynı araçta kendisiyle birlikte yakalanan İsmail Demirkalp ile Bilal Yıldırım’ın meseleyle alakası olmadığını ve tasarrufunda ele geçirilen uyuşturucu maddelerin kendisine ait olduğunu öne süren zanlı Kudret Evli, “Uyuşturucuyu ben gittim aldım, bütün suç benimdir. Cezaevinden yeni çıktım, uyuşturucu kullanırım. Uyuşturucuyu almaya beni arabasıyla İsmail götürdü fakat uyuşturucu almaya gittiğimi bilmiyordu. Bilal’in ise bu konuyla hiç ilgisi yok” diyerek suçu üstlendiğini mahkemede yeniden dile getirdi.


2 gün süreyle daha tutuklu kalacaklar
 

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis çavuşu Mehmet Bayram’ı tanık olarak dinletti.
Zanlılar Kudret Evli, İsmail Demirkalp, Bilal Yıldırım ve Oğuzhan Çilo’nun 13 Aralık’ta Girne ve Demirhan’da meydana gelen “Sentetik Cannabinoid Türü Kanunsuz Uyuşturucu Madde Alma, Verme ve Tasarruf” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis çavuşu Mehmet Bayram, meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın halen devam ettiğini ifade ederek, zanlıların tutuklu kalmalarını talep etti.
Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlıların 2 gün süreyle daha tutuklu kalmalarına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 08:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER