‘Fahişelik yaptırdığını’ kabul etti

banner37

Girne’de iki kadına ‘fahişelik yaptırdığı’ iddia edilen Nahide Yaman, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

‘Fahişelik yaptırdığını’ kabul etti
banner90
banner8

Girne’de iki kadına fuhuş yaptırdığı suçlamasıyla tutuklanan Nahide Yaman’ın aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı ve yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan ve meselenin tahkikatını üstlenen polis memuru, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Polis memuru, zanlı Nahide Yaman’ın ‘fuhuşa teşvik’, ‘fahişelik yaptırma’ ve ‘fahişelik yapılmasına yardımcı olma’ suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Zanlının, Girne’de iki farklı apartman dairesinde iki kadına fuhuş yaptırdığına dair bilgi aldıklarını kaydeden polis memuru, söz konusu adreslere baskın yapıldığını, zanlının tutuklandığını ifade etti.

Polis, zanlının iki kadını farklı kişiler ile yasa dışı olarak cinsi münasebette bulunmaya teşvik edip, aracılık sağlayarak fuhuş yapmalarına yardımcı olup kazanç sağladığını söyledi.

Zanlının işlediği suçu kabul ettiğini kaydeden polis, soruşturmanın tamamlandığını, zanlının 25 Eylül tarihi ile 30 günlük vize ile ülkeye geldiğini ve turist statüsünde olduğunu belirterek, teminat talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının ülkedeki yasal bağının zayıflığını dikkate alarak 1 ayı aşmayacak bir süre ile cezaevine gönderilmesine emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75