Faili meçhul 4 kundaklama var!

banner37

Gazimağusa’da bir işyeri önündeki toprak arazide, park halindeki aracı kasten yaktığı gerekçesiyle tutuklanan Selim Tuğrul aleyhine 8 gün ek tutukluluk emri temin edildi

Faili meçhul 4 kundaklama var!
banner99

İTİRAF NİTELİKLİ GÖNÜLLÜ İFADE VERDİ… Meseleyle ilgili üç gündür poliste tutuklu bulunan Selim Tuğrul, soruşturma maksatlı 8 gün daha tutuklu kalacak. Mahkemede şahadet veren tanık polis, itiraf nitelikli gönüllü ifade veren zanlının suç ortağının arandığını, bölgede, ağustos ayından bugüne kadar faili meçhul 4 kundaklama suçunun olduğunu kaydetti

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da bir işyeri önündeki arazide, kasten yakılan araçla ilgili tutuklanan Selim Tuğrul aleyhine yürütülen soruşturma devam ediyor.

   Meseleyle ilgili üç gündür poliste tutuklu bulunan Selim Tuğrul, dün, ek tutukluluk talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılarak, aleyhine, tahkikat maksatlı 8 gün ek tutukluluk emri temin edildi.

   İtiraf nitelikli gönüllü ifade veren zanlının suç ortağını arayan polis, bölgede, ağustos ayından bugüne kadar faili meçhul 4 kundaklama suçunun olduğuna vurgu yaptı.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Arif Toroslu’yu yeminli şahadete çağırdı.

banner134
   Tanık polis Arif Toroslu, zanlının, 6 Ekim 2020’de, saat 01.45’te, Gazimağusa’da meydana gelen “Kasti hasar” suçundan methaldar olduğunu belirterek, meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktardı.

   Arif Toroslu, söz konusu tarihte, 15 Ağustos Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren bir garaj önündeki toprak arazi içerisindeki A.A. ve F.A.’ya ait Nissan March marka JD 095 plakalı aracın kimliği meçhul şahıslar tarafından, içerisine muhtemelen yanıcı madde dökülüp yakılarak kasti hasara uğratıldığını anımsattı.

   Tanık polis, çıkan yangın sonucu aracın tamamen yandığını kaydeden tanık polis, olayla ilgili başlattığı geniş çaplı soruşturma sonucu 36 adet kamera görüntüsünü detaylı bir şekilde incelendiğini ve zanlının konu aracı yaktığına dair makul şüphesi olduğunu ifade etti.

   Arif Toroslu, derdest emri gereği tutukladığı zanlının ikametgahında yaptığı aramada, olay günü giydiği şort ve evin damına çıkan merdiven altında ise bidon içerisinde yağla karışık benzin olduğuna inanılan maddeyi bularak emare zapt ettiğini kaydetti.

   Biri itiraf nitelikli iki gönüllü ifade veren zanlı aleyhine başlattığı soruşturmasının henüz çok yeni olduğunu kaydeden tanık polis, aradığı bir şahıs, incelenmesi gereken telefon ve kamera kaydı olduğunu anımsattıktan sonra tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden zanlı aleyhine ek tutukluluk emri talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, tahkikatın salimen tamamlanabilmesi için zanlının 8 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75