Fantezi sanığı cezaevine gönderildi

banner37

Kamuoyunda “Fantezi davası” olarak bilinen meselede polise yalan beyan verdiği için “Amme fesatçılığı” suçundan yargılanan Hatice Çelik, 10 gün hapis cezasına çarptırıldı

Fantezi sanığı cezaevine gönderildi
banner99

Ahmet VAMIK

Kamuoyunda “Fantezi davası” olarak bilinen ve basında geniş yer bulan meselede polise yalan beyan verdiği için “Amme fesatçılığı” suçundan yargılanan Hatice Çelik, 10 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mustafa Atakara hazır bulundu.

Kararı okuyan Yargıç Mesut Mesutoğlu, sanık Hatice Çelik’in “Amme fesatçılığı” suçlamasıyla yargılandığı davadan suçlu bulunduğunu belirterek 10 gün hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.

banner134
Olay nasıl olmuştu?

Fantezi yapma bahanesiyle kocasını yatağa bağlayan ve gözlerini bezle kapatan kadın, kendilerini izlemesi için 4 yıllık sevgilisini yatak odasına almıştı.

Çiftin sevişmelerini izlemeye daha fazla dayanamayan sevgili, yatağa bağlı kocayı da, kendisini durdurmaya çalışan kadını da dövmüştü.

Sanık Hatice Çelik, olayın gerçek yönünü bildiği halde kocasıyla birlikte Lapta Polis Karakolu’na giderek eve giren hırsız tarafından darp edildikleri yönünde yalan beyanda bulunmuştu.

Yalan beyanın ortaya çıkması sonrası, kocanın şikayetiyle hem kadın hem de sevgilisi tutuklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 08:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75