banner6

Faturaların incelenmesi sürüyor

banner37

Pazarlama sorumlusu olarak çalıştığı Eximpaş Co. Ltd. isimli işyerinde müşterilerden tahsil ettiği paraları çalmakla suçlanan Mehmet Ergün’ün tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı

Faturaların incelenmesi sürüyor
banner99

Emine UYSAL

Eximpaş Co. Ltd. isimli iş yerinde 10 yıldır pazarlama sorumlusu olarak çalışan ve müşterilerden tahsil ettiği paraları çalmakla suçlanan Mehmet Ergün’ün tutukluluk süresi uzatıldı.

“Müstahdem tarafından sirkat” suçuyla tutuklanan zanlı Ergün dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Yücel Kuşcuoğlu’nu dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak yeminli şahadet veren Kuşcuoğlu, zanlı Mehmet Ergün’ün 2017 yılı Nisan-Temmuz ayları içerisinde, müstahdemi olduğu Lefkoşa’da faaliyet gösteren Eximpaş Co. Ltd. isimli iş yerinin müşterilerinden şirket adına müşterilerden tahsil ettiği 2 bin 253 TL para ile yine şirkete ait Samsung 5 model cep telefonunu teslim etmeyerek çaldığının tespit edildiğini kaydetti.

Polis memuru Yücel Kuşcuoğlu, zanlının 5 Ağustos’ta tutuklandığını, bu süreçte 6 tanık ifadesi alındığını ve tahsilat makbuzlarının emare alındığını söyledi.

Zanlının gönüllü ifade verdiğini belirten Kuşcuoğlu, tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapıp, zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının soruşturma amaçlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104