Felek teminatla serbest kaldı, Uçar cezaevine gönderildi

banner37

Ayrıldığı kız arkadaşının nişanlısıyla bulunduğu eve giden Muzaffer Felek, kadını ölümle tehdit edip, nişanlısı Bülent Uçar’la kavgaya tutuştu.

banner87
Felek teminatla serbest kaldı,  Uçar cezaevine gönderildi
banner90
banner99

AYRI AYRI MAHKEMEYE ÇIKARILDILAR… Muzaffer Felek ve Bülent Uçar’ı ayrı ayrı mahkemeye çıkaran polis, Felek’in başkasıyla nişanlandığı gerekçesiyle eski kız arkadaşına “seni kimseye yar etmem, üç kuruşa sattın bizi. Sadece seni değil kendimi de öldürürüm” diye tehditte bulunduğunu ve nişanlısı Bülent Uçar ile kavga ettiğini belirtti. Kavga sırasında Felek’in burnunun kırıldığını da belirten polis Uçar’ın ikamet izinsiz olarak ülkede bulunduğunu kaydetti.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Ayrıldığı kız arkadaşının nişanlısıyla bulunduğu eve giden zanlı Muzaffer Felek, kadına, “Seni kimseye yar etmem, üç kuruşa sattın bizi. Sadece seni değil kendimi de öldürürüm. Benim kaybedeceğim bir şey yok” dedikten sonra nişanlısı Bülent Uçar’la kavga etti.

   Bülent Uçar, ciddi şekilde darp edildiği sırada, Muzaffer Felek’in burun kemiğini kırdığı gerekçesiyle tutuklandı. Ülkede ikamet izinsiz kaldığı belirlenen Bülent Uçar yargılanıncaya kadar cezaevine gönderilirken, Muzaffer Felek ise ileride yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

   Zanlı Muzaffer Felek “Şiddet kullanma tehdidi” ve “Mülke tecavüz”, zanlı Bülent Uçar ise, “Vahim zarar” ve “Ciddi darp” suçlamalarıyla dün sabah ayrı ayrı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen teminat duruşmalarında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Özgür Sunalp ve Coşkun Altundağlı’yı dinletti.

   Muzaffer Felek ile meselenin olgularını aktaran Özgür Sunalp, zanlının 21 Haziran’da saat 17.00 raddelerinde Gönyeli’de zanlının eski kız arkadaşı olan R. Ç.’nin başka bir kişiyle nişanlandığı gerekçesiyle ikametgahına izinsiz girip, mülküne tecavüz ettikten sonra adı edilene, “Seni kimseye yar etmem, üç kuruşa sattın bizi. Sadece seni değil kendimi de öldürürüm. Benim kaybedeceğim bir şey yok” deyip, şiddet kullanma tehdidinde bulunduğuna vurgu yaptı.

   Polis memuru Özgür Sunalp, tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Bülent Uçar ile ilgili meselenin tahkikatını yapan polis memuru Coşkun Altundağlı da, zanlı Bülent Uçar’ın 21 Haziran’da R. Ç.’nin ikametgahının salonu içerisinde kıskançlık sonucu aralarında çıkan tartışma neticesinde Muzaffer Felek’in yüzüne kasten ve kanunsuz olarak sol eli ile yumruk atıp, ciddi şekilde darp ettikten sonra burnunun kırılmasına neden olduğuna vurgu yaptı.

   Altundağlı, zanlı Bülent Uçar’ın KKTC’de yasal herhangi bir ikamet statüsü olmadığını ve 21 Aralık 2019 tarihinden bugüne 489 gün vize cezalı olduğunu söyleyerek, tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, zanlı Bülent Uçar’ın bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

   Yargıç Hüdaverdi, zanlı Muzaffer Felek’in ise yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC’de muteber iki kefilin 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75