Film gibi operasyon

banner37

Lapta’nın Başpınar bölgesinde operasyon düzenleyen narkotik polisi, toplam 19 gram kokain ve 1 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirdi, 6 kişiyi tutukladı

Film gibi operasyon

Ahmet KARAGÖZLÜ

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü, önceki gün Lapta’nın Başpınar bölgesinde operasyon düzenleyerek, toplam 19 gram kokain ile 1 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirdi, 6 kişiyi tutukladı.

Operasyon kapsamında kiralık bir aracı takibe alan narkotik polisi, araçta yaptığı aramada toplam 2 gram kokain ele geçirerek, araç sürücüsü Ali Bünyat’ı ve araçta yolcu olarak bulunan Nail Bünyat, Günaltay Bahit ile Onur Şen’i tutukladı. Polis, söz konusu kişilerin uyuşturucu maddeyi Fırat Tanık’ın aracılığıyla Ali Karausta’dan temin ettiklerini tespit ederek, soruşturmayı derinleştirdi.

Narkotik polisi, aynı gece Ali Karausta’yı da bularak, üzerinde toplam 17 gram kokain ve 1 gram da Hintkeneviri ele geçirdi. Karausta’nın evinde yapılan arama sırasında, Karausta’nın evine giden Fırat Tanık da suçüstü gereği tutuklandı.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde Alma, Verme ve Tasarrufu” suçlamasından tutuklanan zanlılar Ali Bünyat (27), Nail Bünyat (33), Onur Şen (35), Günaltay Bahit (39), Ali Karausta (38) ve Fırat Tanık (30) dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhlerinde 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Emine Tayfunsel, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Zor’u tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Zor, 3 Kasım tarihinde, saat 22.00 sıralarında Lapta’nın Başpınar bölgesinde operasyon düzenlediklerini belirterek, operasyon kapsamında zanlı Ali Bünyat’ın kullanımındaki ZML 286 plakalı kiralık aracı kısa bir süre takip ettiklerini, daha sonra da konu aracı durdurup arama yaptıklarını söyledi.

Zor, söz konusu kiralık araçta yapılan aramada, iki farklı yerde toplam 2 gram kokain olduğuna inanılan uyuşturucu madde ele geçirdiklerini belirterek, zanlı Ali Bünyat ve araçta yolcu olarak bulunan zanlılar Nail Bünyat, Onur Şen ve Günaltay Bahit’in tutuklandığını kaydetti.

Polis memuru Mustafa Zor, zanlılar Ali Bünyat, Onur Şen ve Günaltay Bahit’in söz konusu uyuşturucu maddeyi ararlarında para toplayarak zanlı Fırat Tanık aracılığıyla zanlı Ali Karausta’dan temin ettiklerini itiraf ettiklerini belirtti.

Yapılan soruşturmanın derinleşmesi üzerine zanlı Ali Karausta’nın aynı gece tespit edildiğini kaydeden Zor, zanlının üzerinde yapılan aramada 17 gram kokain ve 1 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulduklarını söyledi.

Suçüstü yakalandı

Polis memuru Mustafa Zor, 4 Kasım tarihinde saat 01.20 sıralarında zanlı Ali Karausta’nın evinde arama yaptıkları sırada, zanlı Fırat Tanık’ın eve gelerek suçüstü yakalandığını belirterek, soruşturmanın sabahın erken saatlerine kadar sürdüğünü kaydetti.

Meseleyle ilgili soruşturmanın devam ettiğini, alınması gereken ifadeler ile aranan emarelerin olduğunu belirten Zor, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, soruşturmanın yeni başladığını ve zanlıların serbest kalması halinde soruşturmaya etki etme olasılıklarının olduğuna dikkat çekerek, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmalarına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 08:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER