Firar suçundan da yargılanacak

banner37

Organize bir suçtan tutuklanan ve tutuklu götürüldüğü Askeri Mahkeme’den firar edip, aynı gün yakalanan Gökhan Doğan, dün sabah mahkemeye çıkarıldı

banner87
Firar suçundan da yargılanacak
banner90
banner99

YARGILANMAK ÜZERE CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ… Lefkoşa’da “Birinci Derecede Askeri Yasak Bölgeyi İhlal Etmek” suçundan Askeri Mahkeme’ye çıkarılan ve kelepçeden kurutularak firar edip, aynı gün yakalanan zanlı Gökhan Doğan, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Emine UYSAL ÇALUDA

Tutuklu olarak götürüldüğü Askeri Mahkeme’nin avlusunda, polis aracından indirilirken ellerindeki kelepçelerden kurtularak firar eden ve birkaç saat sonra İnönü-Türkmenköy arasındaki bir arazide saklanırken yakalanan Gökhan Doğan dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Güvercinlik kavşağında park halinde bulunan aracı çalıp yasa dışı yollarla Güney Kıbrıs’a geçen Ali Akçam ile Gökhan Doğan, Larnaka’ya vardıklarında çalıntı aracı orada bırakarak, bir oto galeriden çaldıkları başka iki lüks araçla kuzeye geri dönmüştü.

“Sirkat”, “Birinci Derecede Askeri Yasak Bölgeyi İhlal Etmek” suçlarının yanı sıra “Yasal Tutukluluktan Firar” suçundan da tutuklanan zanlı Gökhan Doğan, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fırat Kızıltunçlar, tanık olarak Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Raif Safa’yı dinletti.

   Mahkemede mesele ile ilgili yeminli şahadet veren Safa, zanlı Gökhan Doğan’ın, iki suç ortağı ile birlikte 18 Ağustos’ta Güvercinlik’te bir aracı sirkat ettikten sonra, Akıncılar’da askeri yasak bölgeyi ihlal edip, Güney Kıbrıs’a geçerek, bir oto galerinden BMW ve Audi model iki lüks arabayı çalıp, aynı yolla askeri bölgeyi ihlal edip, yine askeri bölgeyi ihlal ederek döndüklerini anımsattı.

Polis memuru Raif Safa, zanlı Gökhan Doğan’ın Askeri Mahkeme’ye çıkarıldığı esnada kelepçeden kurtulup, kaçtığını ve aynı gün yakalandığına vurgu yaptı.

Tahkikatın tamamlandığına değinen Safa, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Mahkemede söz alan zanlı Doğan, “Hastaneye gitmek istiyorum” dedi.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının iki ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına ve doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75