Firari tutuklu her yerde aranıyor

banner37

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi görmekte olan hükümsüz tutuklu Mohamed Amine Khereoubi firar etti

Firari tutuklu her yerde aranıyor
banner90

Ahmet KARAGÖZLÜ/Emine Uysal ÇALUDA

Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak yargılanmayı bekleyen İran uyruklu Mohamed Amine Khereoubi, tedavi gördüğü hastaneden firar ederek kayıplara karışırken, Khereoubi’nin yaklaşık üç ay önce 150 gram sentetik cannabionid türü uyuşturucu ve 38 adet G3 piyade tüfeği mermisi ile yakalanan Marwant T. S. Alqarout isimli kişi olduğu öğrenildi.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde nekrotizan tedavisi gördükten sonra yaklaşık 15 gün önce apandisit ameliyatı olan Mohamed Amine Khereoubi, gardiyanların eşliğinde olmasına rağmen firar etti.

KIBRIS’ın güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Khereoubi, hastanede kontrol amaçlı tedavi olduğu odanın penceresinden ameliyatlı olmasına rağmen kaçtı.

banner9
Hastaneden dün sabah saat 06.15 sıralarında firar ettiği tespit edilen Khereoubi’nin polis tarafından her yerde arandığı belirtilirken, polisin her ihtimale karşılık da sınır kapılarının yanında geniş güvenlik önlemleri aldığı öğrenildi.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Adil Özyılkan, Mohamed Amine Khereoubi’nin yaklaşık 15 gün önce hastanede apandisit ameliyatı olduğunu ve apandisit ameliyatı olmadan önce nekrotizan tedavisi gördüğünü söyledi.

Suç işledi, ihraç edildi, yine gelip suça karıştı

Bu arada Khereoubi’nin ülkemize ilk olarak 2014 yılında sahte pasaportla giriş yapıp 7 ay hapis cezası çektikten sonra ülkeden ihraç edildiği, ancak yaklaşık 3 ay önce Dipkarpaz’da 150 gram sentetik cannabionid türü uyuşturucu madde ve 38 adet G3 piyade tüfeği mermisi ile yakalanan Marwant T. S. Alqarout isimli kişi olduğu öğrenildi.

Gerçek adının Mohamed Amine Khereoubi olduğu belirlenen Marwant T. S. Alqarout, 24 Şubat 2019 tarihinde Dipkarpaz ve Lefkoşa’da meydana gelen kanunsuz sentetik cannabionid türü uyuşturucu madde ve kanunsuz patlayıcı madde ithal ve tasarruf suçlarından tutuklanmış ve 3 ay süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmişti.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner108

banner107

banner88

banner96