Fotoğraflarla hem taciz, hem tehdit etti

banner37

Kız arkadaşına, daha önceden çektiği müstehcen fotoğrafları ve tabanca fotoğrafları göndererek öldürmekle tehdit eden Nazif Özhançer, 4 ay hapse mahkum edildi

banner87
Fotoğraflarla hem taciz, hem tehdit etti
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da kız arkadaşının müstehcen fotoğraflarını çekip, bu görüntülerin yanı sıra tabanca fotoğrafları da göndererek öldürmekle tehdit eden ve polis eşliğinde mahkemeye getirilirken de kadını öldüreceğini ısrarla söyleyen Nazif Özhançer, 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde “Özel Hayatın Gizliliğini İhlal” ve “Telefonda Tacizlik” suçlamalarıyla itham edilen Nazif Özhançer, tüm suçlamaları kabul etti.

   Yargıç Temay Sağer’in baktığı davanın dünkü karar oturumunda KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso ve avukat Sedef Özzafer hazır bulundu.

   Davanın kararını okuyan Yargıç Temay Sağer, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında suçlu bulup, mahkum ettiğini açıkladı.

   Yargıç Sağer, Nazif Özhançer’in işlediği “Özel Hayatın Gizliliğini İhlal Etmek” suçunun 5 yıla ve “Telefonda Tacizlik” suçunun ise 6 aya kadar hapis cezası veya para cezası öngören son derece ciddi suçlardan olduğuna vurgu yaptı.  

   “Özel Hayatın Gizliliğinin” Anayasa ile korunduğuna işaret eden Sağer, bu suçların ciddiyetine dikkat çekti.

   Yargıç Temay Sağer, sanığın müştekiye ait müstehcen fotoğrafları izinsiz çekmesi, müştekiyi ölümle tehdit etmesi ve bu tehdidi sürdürmesini sanığın aleyhine değerlendirdiğine vurgu yaptı.

   Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Sağer, sanığa 4 ay hapis cezası verdiğini açıkladı.

   Yargıç Temay Sağer, sanığın uyuşturucu suçundan bir yıl hapis cezası aldığını belirtip, farklı olgu ve nitelikteki suçlarla methaldar olduğuna vurgu yapıp, 4 ay hapis cezasını bu sürenin sonunda çekmesine emir verdi.

Olay nasıl olmuştu?

   Nazif Özhançer, 2019 yılının Haziran-Ağustos ayları içerisinde sosyal medya hesabı Whatsapp üzerinden görüntülü konuştuğu kız arkadaşının müstehcen resimlerini kendi rızası dışında çekerek, Samsung Galaxy M20 marka telefonuna kaydetmişti. Özhançer, kız arkadaşının fotoğraflarını Whatsapp hesabı üzerinden kız arkadaşına yollayarak, kamuoyuyla paylaşacağını ve polise gitmemesini söyleyerek, tehditlerde bulunmuştu.

   Nazif Özhançer, 19 Kasım 2019’da saat 23.32’de müştekinin kendisinden ayrılmasını kabullenmediği gerekçesiyle Whatsapp üzerinden tabanca resmi atıp, “Bunu o y… polislere göster” diye mesaj atıp, “Öldüreceğim be seni, unutma bunu hiç, seni öldüreceğim. Anam avradım olsun seni öldüreceğim…” diyerek şiddet tehdidinde bulunmuştu.  

   Zanlı aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden alınan derdest emri ışığında tutuklanmış ve polislere “Beni kaç gün tutacaksınız? Ölmüş babamın üstüne yemin ederim, çıktığımda bu kızı öldüreceğim” deyip, tehditlerde bulunmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75