banner6

Fransa yerine cezaevine gitti

banner37

KKTC’ye turist olarak giriş yapan ve sahte Fransa pasaportu ile çıkış yapmak isteyen İranlı M.M., tutuklu yargılanacak

Fransa yerine cezaevine gitti
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

KKTC’ye 10 Kasım’da, Ercan Havalimanı’ndan turist olarak giriş yapan ve iki gün sonra daha önceden Türkiye’de 45 bin TL karşılığında temin ettiği Datavie Florance Cros adına olan sahte Fransa pasaportuyla çıkış yapmak isterken suçüstü tutuklanan  İranlı zanlı M.M., yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ahmet Özlemler, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ali Aydoğanlı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Aydoğanlı, zanlı M.M.’nin “Sahte resmi evrak sahtelemek”, “Tedavüle sürmek”, “Sahtekârlıkla kayıt temini” ve “Başkasının kimliğine bürünme” suçlarına methaldar olduğunu kaydetti.

banner134

Aydoğanlı, zanlının 10.11.2021 tarihinde KKTC’ye Ercan Havalimanı’ndan turist olarak giriş yapıp, 13.11.2021 tarihinde daha önceden Türkiye’de 45 bin TL karşılığında temin ettiği Datavie Florance Cros adına olan sahte Fransa pasaportunu tedavüle sürüp, çıkış yapmak isterken suçüstü tutuklandığına vurgu yaptı.

Aydoğanlı, zanlının İran pasaportunu bir parkta yırtıp attığını ve Türkiye üzerinden Fransa’ya gitmek istediğini beyan ettiğini mahkemeye aktardı.

Tahkikatın tamamlandığını ve zanlının yasal statüsü olmadığını belirten Aydoğanlı, zanlının iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104