banner6

Fuhuş, fantezi, bıçaklama!

banner37

Dorina Codreanu isimli Moldovalı kadın, sevişmek için ormanlık alana gittiği İlker Arabacı isimli adamı, önce soydu, ellerini ve ayaklarını arkadan bağladıktan sonra tasarrufundaki delici aleti göğsüne iki kez sokarak öldürmek istedi

Fuhuş, fantezi, bıçaklama!
banner151

Elmas TOKAY

Girne’ye bağlı Beylerbeyi’nde, önceki gün öğle saatlerinde, bıçaklama ile sonuçlanan ancak fuhuş ve fantezi nedeniyle olduğu öne sürülen ilginç bir olay yaşandı.

İlker Arabacı’nın önceki gün Beylerbeyi’ndeki ormanlık alanda yarı çıplak vaziyette, elleri ve ayakları bağlanmış halde ve göğsünden bıçaklanmış olarak bulunmasının ardından soruşturma başlatan polis ilginç bulgulara ulaştı.

İlk anda, İlker Arabacı’yı göğsünden iki kez bıçaklayarak öldürmeye teşebbüs etmekle suçladığı Moldava uyruklu 18 yaşındaki Dorina Codreanu isimli kadını tutuklayan polis, genç kadının Sezen Selçuk Er’in teşvikiyle fuhuş yaptığı bulgusuna da ulaştı. Sezen Selçuk Er’in Codreanu’nun haricinde, henüz isimlerini belirleyemediği iki kadını daha fuhuşa teşvik ederek para kazandığını iddia eden polis, dün Dorina Codreanu ve Sezen Selçuk Er’i ayrı ayrı Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkardı ve aleyhlerine birer günlük tutukluluk emri aldı.

Polisin mahkemeye aktardığı bilgilere göre, önceki gün Codreanu, Girne’de arabasına bindiği İlker Arabacı ile Beylerbeyi’ndeki ormanlık alana gitti. Codreanu, soyunan İlker Arabacı’yı önce kemerle ellerini arkaya bağladı, ardından ayaklarını da kendi eşarbıyla bağladı. Delici bir aletle Arabacı’yı göğsünden iki kez bıçaklayan Codranu koşarak olay yerinden kaçtı. Arabacı ise yardım çığlıklarını duyan vatandaşlar tarafından bulundu.

Arabacı, ağır yaralı olarak ambulansla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ve ameliyata alındı. Arabacı’nın hayati tehlikesi devam ediyor.

İki zanlı dün mahkemeye çıkarıldı

Girne polisi tarafından tutuklanan Dorina Codreanu ve Sezen Selçuk Er dün ayrı ayrı Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmalarında, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli Müfettiş Muavini Umut Demir, zanlı Dorina Codreanu ile ilgili yeminli şahadet verdi, meselenin olgularını aktardı.

Zanlı Codreanu’nın, “adam öldürmeye teşebbüs” ve “ağır yaralama” suçlarından methaldar olduğunu kaydeden Demir, zanlının 12 Temmuz 2017 tarihinde saat 11.00 sıralarında, İlker Arabacı isimli kişiyle, Beylerbeyi’ndeki ormanlık alana gittiğini ve henüz tespit edilemeyen bir nedenle, tasarrufundaki delici veya kesici bir aleti göğüs kısmına iki kez sokup öldürmeye teşebbüs ettiğini kaydetti.

Zanlının tespit edilerek tutuklandığını, konu delici ve kesici aletin henüz bulunamadığını, ağır yaralanan İlker Arabacı’nın ise hayati tehlikesinin devam ettiğini kaydeden Demir, zanlı Dorina Codreanu’nun tahkikat amaçlı bir gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Er, fuhuşa teşvikten tutuklandı

Dorina Codreanu’yla ilgili şahadetin ardından, Polis Memuru Ali Arslan da, zanlı Sezen Selçuk Er’le ilgili şahadet verdi.

Arslan, önceki gün meydana gelen adam öldürmeye teşebbüs meselesinde zanlı Dorina Codreanu’yla ilgili soruşturmada, Dorina Codreanu’yu, para karşılığı cinsel ilişkiye girmesini (fuhuş yapmasını) sağlayarak para temin ettiğini belirledikleri Sezen Selçuk Er’i Lefkoşa’da bularak tutukladıklarını söyledi.

Fuhuşa teşvik edildikleri tespit edilen iki kadın daha olduğunu ancak zanlı Er’in bu konuyla ilgili konuşmadığını anlatan Arslan, soruşturma amaçlı zanlının bir gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesutoğlu: Mesele ciddi

Her iki meseleyle ilgili şahadeti dinleyen Yargıç Mesut Mesutoğlu, meselelerin ciddi olduğunu ve polise olayı aydınlatması için fırsat verilmesi gerektiğini söyledi. Mesutoğlu bu nedenle iki zanlının da birer gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 07:59
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110