banner6

Fuhuş soruşturması derinleşiyor

banner37

Polis, Beşparmak köyünde bir evde, içerisinde fuhuş yaptırdıkları kadınların isimleri ve karşılığında verdikleri paraları gösteren bir defter bulunmasının ardından olayıyla ilgili bir kişiyi daha tutukladı

Fuhuş soruşturması derinleşiyor
banner99

Meyil AVCAN

Girne’de fuhuş operasyonu kapsamında polis, bir evde yaptığı aramada, içerisinde fuhuş yaptırdıkları kadınların isimleri ve karşılığında verdikleri paraları gösteren bir defter buldu. Olayla ilgili soruşturmasını derinleştiren polis, bir kişiyi daha tutukladı ve tutuklu sayısı 5’e çıktı.

“Fuhuşa Teşvik” ve “Fuhuş Yoluyla Kazanç Sağlama” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Ali Yıkılmaz, Merve Özer, Serkan Demir, Mahmut Önen ve yeni tutuklanan Mehmet Nergiz, dün mahkemeye çıkarıldı.

Mahkeme, soruşturmanın devam ettiğini, zanlıların serbest kalmaları durumunda tahkikata etki etmelerinin muhtemel olduğunu ve aranan başka şahısların da olabileceğini göz önünde bulundurarak zanlılar Ali Yıkılmaz, Merve Özer, Serkan Demir, Mahmut Önen’in 7 gün, zanlı Mehmet Nergiz’in ise 3 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Polis, basın mensuplarına saldırı girişimini önledi

Öte yandan, mahkemede olan zanlı yakınları, basın mensuplarına önce hakaretler yağdırdı, ardından da saldırı girişiminde bulundu.

Basın mensuplarının görevini yapmasına engel olan ve saldırı girişiminde bulunan bir zanlı yakını, polis tarafından tutuklandı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli tahkikat memuru Hüseyin Soyel tanık olarak dinletildi.

Mahkemede yeminli şahadet veren Soyel, zanlıların, Girne’de meydana gelen “Fuhuşa Teşvik” ve “Fuhuş Yoluyla Kazanç Sağlama” suçlarından methaldar olduklarını kaydetti.

10 kişiden tanık ifadesi temin edildi

Soyel, zanlıların bu yıl içerisinde, Girne bölgesinde, 7 kadını, farklı kişilerle, yasa dışı olarak cinsi münasebette bulunmaya teşvik edip, fuhuş yoluyla para kazandıklarının tespit edildiğini söyledi. Hüseyin Soyel, önceki gün mahkemeden temin edilen arama emri gereğince Beşparmak köyündeki ikametgâhlarında arama yapıldığını ifade etti.

Zanlıların evlerinde yapılan aramada, kadınların isimlerini ve karşılığında verdikleri paraları gösteren bir adet defter bulduklarını belirten Soyel, defterin emare alındığını kaydetti.

Aynı gün Ali Yıkılmaz, Merve Özer, Serkan Demir ve Mahmut Önen’in tutuklandığını söyleyen Soyel, zanlıların tasarruflarında bulunan cep telefonlarının da emare olarak zapt edildiğini ifade etti.

Tahkikat memuru Soyel, zanlılar Ali Yıkılmaz ve Merve Özer’in gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini vurgulayarak, diğer zanlıların ise suçlarını kabul etmediklerini söyledi.

Meseleyle ilgili 10 kişiden tanık ifadesi alındığını ve suça bağlantısı olduğu tespit edilen zanlı Mehmet Nergiz’in fuhuş yapılmasına yardımcı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındığını belirten Soyel, zanlının vermiş olduğu ifadesinde suçunu kabul ettiğini kaydetti.

Soyel, olayla ilgili alınması gereken ifadelerin yanı sıra yeni zanlıların tespit edilmesinin muhtemel olduğuna vurgu yaptı.

Soyel, zanlıların serbest kalmaları durumunda tahkikata müdahale etme olasılıklarının yüksek olduğunu söyleyerek, zanlılar Yıkılmaz, Özer, Demir, Önen’in 7 gün, zanlı Nergiz’in ise 3 gün daha poliste tutuklu kalması talebinde bulundu.

Mahkeme, soruşturmanın devam ettiğini, aranan birçok şahsın olduğunu, alınması gereken ifadeler bulunduğunu ve serbest kalmaları durumunda tahkikata etki edebileceklerini değerlendirerek, talebi onayladı.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88