Fuhuş yaptırmaktan yargılanacak

banner37

Cürümleri Önleme Şubesi tarafından gerçekleştirilen fuhuş operasyonunda, iki erkek ve 3 kadına para karşılığı fuhuş yaptırdığı suçlamasıyla tutuklanan Cüneyt Tamavcı, teminatla serbest bırakıldı

banner87
Fuhuş yaptırmaktan yargılanacak
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA
 

Başkent Lefkoşa’da, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) tarafından bir apartman dairesinde gerçekleştirilen fuhuş operasyonunda, ‘Fuhuşa teşvik’ ve ‘Fahişelik yapılmasına yardımcı olma’ suçundan tutuklanan Cüneyt Tamavcı, dün mahkemeye çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.
   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı İbrahim Ruso, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i tanık olarak dinletti.
   Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren polis memuru Kazım Sevinç, zanlı Cüneyt Tamavcı’nın ‘Fuhuşa teşvik’ ve ‘Fahişelik yapılmasına yardımcı olma’ suçlarından methaldar olduğunu kaydetti.

Sevinç, zanlının Lefkoşa’daki ikametgâhına 18 Ocak 2020 tarihinde saat 14.30 raddelerinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) tarafından operasyon yapıldığını vurguladı.
   Yapılan operasyonda; zanlı Cüneyt Tamavcı’nın ikametgâhındaki yatak odasında, Lefkoşa’da sakin iki erkek şahsın ve Mağusa’da sakin 3 kadın şahsın para karşılığında birlikte olmalarını sağladığının belirlendiğini kaydeden polis memuru Sevinç, adı edilenlerin “Fuhuşa teşvik’ ve ‘Fahişelik yapılmasına yardımcı olma” suçunu işlediğinin tespit edildiğini söyledi.
   Sevinç, 7 kişiden ifade alındığını ve zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirterek, KKTC vatandaşı olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
   Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışının yasaklayarak, 3 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 60 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve 4 haftada bir gün polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75