Fuhuşa teşvik etmedim, kavga ettik, ben de yaralandım

banner37

İki kadın zanlıyla birlikte, I.G.A., isimli kadını zorla fuhuşa teşvik ettikleri iddiasıyla aranan M.D.A., polise giderek teslim oldu, tutukluluk için çıkarıldığı mahkemede aleyhindeki suçlamaları reddetti

Fuhuşa teşvik etmedim, kavga ettik, ben de yaralandım
banner90
banner99

POLİSE TESLİM OLDU… Polise giderek teslim olan M.D.A., dün tutukluluk talebiyle çıkarıldığı mahkemede söz alarak I.G.A., isimli kadını zorla fuhuşa teşvik ettiği iddialarını reddetti ve “I.G.A.’yı darp etmedim. Temizlik yapmadığı için evde aramızda kavga ettik ve ben de yaralandım” savunmasında bulundu. Mahkeme, meselenin tüm detaylarıyla soruşturulabilmesi için M.D.A.’nın 3 gün tutuklu kalmasına karar verdi.

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da 16 Aralık’ta iki kadının I.G.A., isimli kadını para karşılığında zorla fuhuşa teşvik ettiği suçlamasıyla tutuklanmasının ardından, aynı meselede zanlı olarak aranan M.D.A., isimli kadın zanlı da önceki gün polise giderek teslim oldu ve dün mahkemeye çıkarılarak aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındı.


M.D.A.’nın aleyhindeki suçun olgularını mahkemeye aktaran polis, müşteki I.G.A.’nın fuhuş yapmak amacıyla kasım ayında KKTC’ye geldiğini, karantina süresini tamamladıktan sonra M.D.A.’nın evinde kalmaya başladığını, M.D.A.’nın müştekiyi Girne’de 150 dolar karşılığında bir erkek şahısla cinsel ilişkiye girmesi için teşvik ettiğini ancak müşteki ile erkek şahsın ücrette anlaşamadığını, bunun üzerine zanlının müştekiyi eve çağırdığı 3 kişiyle birlikte darp ettiğini, çırılçıplak soyarak cep telefonuyla fotoğraflarını çektiğini anlattı.


Mahkemede söz alan zanlı M.D.A., ise fuhuşa teşvik suçlamalarını reddederek, I.G.A., ile evde temizlik yapmadığı için kavga ettiklerini ve kendisinin de yaralandığını söyledi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Banu Soyer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan Aygün Karagil, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.


Karagil, zanlı M.D.A.’nın “Darp, fuhuşa teşvik ve özel hayatın gizliliğinin ihlali” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.


Karagil, I.G.A.’nın 29 Kasım tarihinde Nijerya’dan fuhuş amacıyla geldiğini belirterek, karantina sürecinin bitmesinin ardından 13 Aralık 2020 tarihinde zanlının evinde kalmaya başladığını kaydetti.


Zanlının aynı gün I.G.A.’yı Girne’de erkek bir şahısla 150 Dolar karşılığında cinsel ilişkiye girmesi için teşvik ettiğini dile getiren Karagil, I.G.A., ile erkek şahısın ücrette anlaşamaması sonucu zanlının I.G.A.’yı darp ettiğini ifade etti.


banner134
Karagil, zanlının temizlik yapmadığı gerekçesiyle de müştekiye mutfakta bulunan bıçakla darp eyleminde bulunduğuna işaret ederek, bunun sonucunda I.G.A.’nın orta ve yüzük parmağının yaralandığını açıkladı.


Zanlının eve 2 erkek 1 kadın şahsı çağırarak müştekiyi anadan doğma soyduğunu ve cep telefonuyla görüntülediğini vurgulayan Karagil, olayın polisin bilgisine 15 Aralık 2020 tarihinde gelmesi üzerine soruşturma başlatıldığını bildirdi.


Meseleyle bağlantısı olduğu düşünülen 2 zanlının 16 Aralık 2020 tarihinde tutuklanmasının ardından, fuhuşa teşvik eden zanlı M.D.A.’nın da araştırılmaya başlandığını belirten Karagil, zanlının 17 Aralık 2020 tarihinde polise giderek teslim olduğunu ifade etti.


Karagil, zanlının fuhuşa teşvik suçlarını reddettiğini kaydederek, meseleyle ilgili başka şahısların da bulunduğunu dile getirdiğini açıkladı.


Soruşturmanın henüz tamamlanmadığını ve zanlının telefonunun da tespit edilemediğini dile getiren Karagil, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.


Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı da söz hakkı alarak, “Darp etmedim, kavga ettik, fuhuşa zorlamadım. Ben de yaralandım. Kaldığımız ev bize çok pahalı geliyor, kira için para getirmesini istedim. Onu evden atmamam için bana yalvardı” şeklinde konuştu.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Banu Soyer, tahkikatın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2020, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75