Fuhuşa teşvik ettiklerini kabul etmediler

banner37

Lefkoşa’da yabancı uyruklu iki kadın, başka bir kadını ‘fuhuşa teşvik ettikleri’ suçlamasıyla tutuklandı, polis bir kişinin daha arandığını açıkladı

Fuhuşa teşvik ettiklerini kabul etmediler
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

“O SIRADA EVDE DEĞİLDİK”… Bir kadını zorla para karşılığında bir erkekle fuhuş yapmaya teşvik ettikleri suçlamasıyla tutuklanarak mahkemeye çıkarılan A. J. N., ve A. M. O., isimli zanlılar, “Bizim olaylardan haberimiz yoktu, o sırada evde değildik. Geldiğimizde ortalığın altüst olduğunu gördük” şeklinde konuştu. Mahkeme, olayın soruşturulması için iki kadının 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Polis, iki kadın zanlıyı, bir başka kadını zorla para karşılığı bir erkekle fuhuş yapması için teşvik ettikleri suçlamasıyla tutukladı.

Mahkemeye çıkarılan zanlılar aleyhlerindeki suçlamaları kabul etmeyerek, “Bizim olaylardan haberimiz yoktu, o sırada evde değildik. Geldiğimizde ortalığın altüst olduğunu gördük” dedi. Mahkeme, soruşturmanın selameti açısından zanlıların iki gün tutuklu kalmasına karar verdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan Aygün Karagil, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Karagil, zanlılar A. J. N., ve A. M. O.’nun fuhuşa teşvik suçundan methaldar olduğunu belirterek, zanlıların hâlâ aranmakta olan bir şahıs ile birlikte, 13 Aralık 2020 tarihinde Lefkoşa’da 150 dolar karşılığında henüz kimliği tespit edilemeyen erkek şahıs ile ilişkiye girmesi amacı ile İ. G. A.’yı zorla fuhuşa teşvik ettiklerini kaydetti.

banner134
Olayın bilgilerine 15 Aralık 2020 tarihinde gelmesi üzerine soruşturma başlatıldığına işaret eden Karagil, yürütülen soruşturma kapsamında ise zanlıların tespit edilerek tutuklandığını açıkladı.

Karagil, aranan başka şahısların bulunduğuna dikkat çekerek, zanlıların serbest kalması durumunda tahkikata olumsuz etki edebileceğini, bu nedenle soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 2 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemeye avukatsız çıkan zanlılar da söz hakkı alarak, “Bizim olaylardan haberimiz yoktu, o sırada evde değildik. Geldiğimizde ortalığın altüst olduğunu gördük” şeklinde konuştu.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, soruşturmanın yeni başladığını göz önünde bulundurarak zanlıların aleyhine 2 gün tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75