Gardiyan eliyle uyuşturucu ticareti

banner37

Üç yıldır gardiyan olarak görev yapan Hüseyin Mehmetoğlu, gece nöbeti için Merkezi Cezaevi’ne girerken 150 adet uyuşturucu hapla yakalandı

Gardiyan eliyle  uyuşturucu ticareti
banner99

MAHKUM SİPARİŞ ETTİ, GARDİYAN ALDI… Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü, aldığı bir ihbar üzerine önceki akşam gece nöbeti için Merkezi Cezaevi’ne giriş yapmak isteyen 3 yıllık gardiyan Hüseyin Mehmetoğlu’nun sırt çantasında arama yaptı ve 150 adet uyuşturucu hap buldu. Suçüstü yakalanan gardiyan, hapları, 573 gram eroin tasarrufundan 7 yıl hapis cezası alan mahkum Esat Cabbar Gözalıcı’nın yönlendirmesiyle, Mağusa’da aranan bir kişiden aldığını itiraf etti.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Merkezi Cezaevi’nde üç yıldır gardiyan olarak görev yapan zanlı Hüseyin Mehmetoğlu, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün aldığı bir ihbar üzerine önceki akşam, gece nöbeti için cezaevine giriş yaparken, sırt çantasında taşıdığı 150 adet uyuşturucu hap ise suçüstü yakalandı.

   Narkotiğe itiraflarda bulunan gardiyan Hüseyin Mehmetoğlu, hapları, 573 gram eroin tasarrufundan 7 yıl hapis cezası alan mahkum Esat Cabbar Gözalıcı’nın yönlendirmesiyle, aranan bir şahıstan Mağusa’da aldığını itiraf etti.

   Gardiyan Hüseyin Mehmetoğlu’nun banka hesaplarında inceleme yapan polis, ekim ve kasım aylarında zanlının hesaplarında para akışları olduğunu tespit etti.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Mehmetoğlu, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hakkında 2 günlük tutukluluk emri alındı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

“Yüklü miktarda uyuşturucu

hap sokacağı ihbar edildi”

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 3 Kasım tarihinde Narkotik tarafından alınan bilgide, Merkezi Cezaevi’nde gardiyan olan zanlının cezaevine yüklü miktarda uyuşturucu hap getireceğinin bilgisinin alındığını kaydetti.

   Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlının saat 21.00’de nizamiye giriş kapısından cezaevine giriş yaptığı esnada, üzerinde yapılan aramada, sırt çantasının içinde, siyah renk yırtık eldivenin parmaklarının içine yerleştirilmiş 150 adet uyuşturucu olduğuna inanılan hapın bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

   Sevinç, zanlının gönüllü ifadesinde, cezaevinde uyuşturucu madde suçundan hükümlü tutuklu bulunan Esat Cabbar Gözalıcı’nın yönlendirmesiyle, konu hapları Mağusa’da aranan bir kişiden aldığını itiraf ettiğini söyledi.

“Para transferleri tespit edildi”

   Sevinç, zanlının cep telefonundaki İş Cep uygulamasında yapılan kontrolde, ekim ayında birçok kez, yine aranan bir kişiden para akışı olduğunun tespit edildiğini kaydetti.

   Olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldığını belirten Sevinç, aranan şahıslar, alınması gereken ifadeler olduğunu belirterek, zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75