banner6

Gardiyanlar erken fark etti

banner37

Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalanarak 30 Kasım’da cezaevinden tahliye olduğu gün koruyucu aile yanındaki 15 aylık bebeğini kaçırıp, iki kişiyi de darp eden ve 8 ay hapis cezası alan 19 yaşındaki Tuğba Tiken, cezaevinde de rahat durmadı

Gardiyanlar erken fark etti
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

 

Uyuşturucu suçundan cezaevindeyken Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalanarak 30 Kasım’da cezaevinden tahliye olduğu gün koruyucu aile yanındaki 15 aylık bebeğini kaçırıp, iki kişiyi de darp eden ve 8 ay hapis cezası alan 19 yaşındaki Tuğba Tiken, cezaevinde de rahat durmadı.

Konuyla ilgili KIBRIS’a bilgi veren Merkezi Cezaevi’nin Müdürü Metin Bilmem, Tuğba Tiken’in başka bir kadın mahkumla tartışması sonrası hücre cezası aldığını ve hücrede canına kıymaya çalıştığını doğruladı.

Bilmem, “Gardiyanlar fark etti. Kameralarla tespit edildi. Erken müdahale edildi” dedi. Bilmem, Tiken’in herhangi bir zarar görmediğini açıkladı.

Tuğba Tiken, 30 Kasım 2018 tarihinde, saat 12.30 sıralarında, 15 aylık çocuğunun ebeveyn haklarını Sosyal Hizmetler Dairesi’ne devretmesine rağmen, yasal hakkı olmaksızın, koruyucu aile olan N.D.’nin evine, çocuğu almak için izinsiz girerek, mülküne tecavüz etmişti. Çocuğu kaçıran anne, aynı gün tutuklanmış ve bir kadın polise kafa atarak, burnunu kırmıştı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Mülke tecavüz”, “Darp”, “Yasal vasisi olmadan çocuk kaçırmak” ve “Vahim zarar” suçlamalarıyla yargılanan Tuğba Tiken, tüm suçlamaları kabul etmiş ve 8 ay hapis cezası almıştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 11:19
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104