Garson, serbest bırakıldı

banner37

Girne’de faaliyet gösteren bir otelin restoranında garson olarak çalışan ve müşteriden aldığı parayı kasaya vermeyip sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan H. G., dün yeniden mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı

banner87
Garson, serbest bırakıldı
banner99

Meyil AVCAN

Girne bölgesinde Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir otelin restoranında garson olarak çalışan ve müşteriden aldığı 85 TL nakit parayı kasa vermeyerek, tasarrufuna geçirdiği gerekçesiyle tutuklanan H. G., aleyhindeki suçtan ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Süleyman Taluğ, tanık olarak dinlendi.

Yeminli şahadet veren Taluğ, zanlının hafta sonu meydana gelen “Müstahdem Tarafından Sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Zanlının, saat 14.30 raddelerinde, Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir otelin restoran kısmında garson olarak çalıştığı esnada, müşteriden aldığı 85 TL nakit parayı kasaya vermeyerek, tasarrufuna geçirdiğini ifade eden Taluğ, meseleyle ilgili olarak aynı gün zanlıdan yapılan soruşturmada işlemiş olduğu suçu itiraf edip, gönüllü ifade verdiğini kaydetti.

Taluğ, zanlının aynı gün derdest emrince tutuklandığını belirterek, aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri temin edildiğini söyledi.

Meseleyle ilgili yürütülen tahkikatın tamamlandığını kaydeden polis, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, ülke haricine çıkmaktan men edilmesine, tüm seyahat belgelerini polise teslim etmesine, haftada bir gün en yakın polise karakoluna ispat-ı vücutta bulunmasına ve KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması koşuluyla serbest kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108