Gazimağusa narkotik polisinden 3 operasyon

banner37

Gazimağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekibi, 2’si yurt odasına olmak üzere düzenlediği 3 ayrı operasyonda uyuşturucu buldu, 5 genci tutukladı

Gazimağusa narkotik polisinden 3 operasyon
banner99

Sedef BOŞNAK
 

Gazimağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli narkotik polisi, aldıkları ihbar doğrultusunda, 2’si yurt odasına düzenlenen 3 ayrı operasyonda, 5 genci tutukladı.

Üç meseleyi ayrı ayrı titizlikle soruşturan polis, mahkemeden, henüz PCR testi sonuçlanmayan 3’ünün gıyabında tutukladığı 5 zanlı aleyhine tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin etti.

Polis operasyon sonucu, 5 adet içerisinde kokain türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan kapsül hap ile yaklaşık 5 buçuk gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeye el koydu.

Maddeler analiz için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan foil kağıtları ise parmak izi incelenmesi için Parmak İzi Şubesi’ne gönderilecek.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi Yargıç Seran Bensen huzurunda gerçekleşen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için polis memuru Osman Üreten’i yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Osman Üreten, 18 Eylül 2020’de, Gazimağusa’da düzenlenen 3 ayrı operasyonun olgularını mahkemeye aktardı. Üreten, aldıkları ihbar ışığında düzenlediği operasyon sunucu, N.M.S.M.(E-25), C.I.(E-23), A.S.M.H.(E-21) ve H.A.H.’yi (E-24) tasarruflarında uyuşturucu maddeyle yakaladığını anlattı.

banner134

Üreten, saat 12.00 sıralarında Gazimağusa’da N.M.S.M.’nin (E-25) ikametgahında yaptıkları aramada, salondaki masa üzerinde foil kağıdına sarılı yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini belirtti.

Üreten, zanlının, gönüllü ifade vererek, 17 Eylül’de, konu maddeyi, 200 TL karşılığında Nijeryalı bir şahıstan satın aldığını ve bir kısmını içerek tükettiğini itiraf ettiğini söyledi.

Saat 13.00’te Gazimağusa’da, A.S.M.H. (E-21) ve H.A.H.’nin (E-24) kalmakta olduğu yurt odasında düzenlediği diğer operasyonda elbise dolabı içerisindeki şortta, 5 adet içerisinde kokain türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan kapsül haplar ile yaklaşık iki buçuk gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını ifade etti.

Bahse konu şahıslar ile Z.H.M.’yi (E-23) meseleyle bağlantısı olduğu gerekçesiyle tutukladığını anlatan polis,  saat 13.10 sıralarında ise, C.I.’nın (E-23) kalmakta olduğu yurt odasında arama yapıldığını dile getirdi.

Polis, C.I.’nın yurt odasında, duvara monteli dolapta yaklaşık yarım gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup zapt ettiğini kaydetti. Tanık polis, ele geçirdiği maddeleri ve muhafazasında kullanılan kağıt parçalarını incelenmek üzere laboratuvarlara gönderileceğini belirterek, henüz yeni başlattığı soruşturmasını tamamlayabilmek ve satıcıları bulabilmek için mahkemeden süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, yaygın suçla ilgili tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için süreye ihtiyacın açıkça ortada olduğuna bulgu yaptı ve zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75