banner6

Gazimağusa'da Baykuş operasyonu

banner37

Narkotik polisi, ‘Topal’ lakaplı sabıkalı uyuşturucu satıcısı Öner Denizsev’in evine düzenlediği baskında, toplam yarım kilo 45 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirdi

Gazimağusa'da Baykuş operasyonu
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa narkotik polisi, birçok genci batağa sürükleyen uyuşturucu suçlarını önleyebilmek için düzenlediği operasyonlara bir yenisini daha ekledi.

Baykuş operasyonu olarak adlandırılan dünkü operasyonda,  ‘Topal’ lakaplı sabıkalı uyuşturucu satıcısı Öner Denizsev’in evinde toplam yarım kilo 45 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirildi.

Sorguya alınan Öner Denizsev’in, bugün tutukluluk talebiyle, mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Cezaevinden yeni çıktı

Kısa bir süre önce uyuşturucu madde satmaktan hüküm giydiği cezaevinden çıkan 54 yaşındaki Öner Denizsev’in evine saat 12.30’da narkotik polisi tarafından baskın düzenlendi.

Sakarya Bölgesi’ndeki evde yapılan aramada, birçok kişiyi zehirleyebilecek miktarda, iki tür uyuşturucu madde satışa sunulmadan ele geçirildi.

Polis, yaptığı aramada, 55 gram hintkeneviri ve 490 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde buldu.

banner134

Ele geçirilen uyuşturucu maddeler, incelenmek üzere Devlet Kimya Laboratuarı’na gönderilecek.

Vatandaş tedirgin

Öte yandan, bölgede yaşayan vatandaşlar, ülkede günden güne artış gösteren uyuşturucu madde kullanımıyla ilgili tedirginliklerini dile getirdi.

Uyuşturucuda etkin mücadelenin önemine değinen vatandaşlar, “uyuşturucu, batağına çektiği gençliği yok ediyor. Etkin mücadele sonucu gençlik bu illetten kurtulabilir. Bu tür operasyonlar, diğer kullanıcı ve satıcılar için caydırıcıdır. Uyuşturucu zehirdir, bağımlılıktır. Daha fazla yayılmadan önlenmelidir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 08:32
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104