Geçmeye çalıştığı araca çarptı, üç kişi ölümden döndü

banner37

Serdarlı-İskele anayolunda geçmeye çalıştığı araca çarparak üç kişinin yaralanmasına sebep olan ancak olay yerinden kaçtıktan 18 saat sonra yakalanan Hasan Gezer, teminatla serbest bırakıldı

Geçmeye çalıştığı araca çarptı, üç kişi ölümden döndü
banner90
banner8

   Serdarlı-İskele anayolunda cuma günü çarptığı araç tarlaya savrularak takla atmasına rağmen olay yerinde durmayarak kaçan ve 18 saat sonra yakalanan Hasan Gezer, dün aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Hasan Gezer, cuma günü sabah saat 00.30 sıralarında yönetimindeki HU 146 plakalı araçla Serdarlı’dan İskele istikametine doğru giderken, önünde seyreden ve geçmeye çalıştığı Ali Üçtaş’ın yönetimindeki KZ 500 plakalı aracın yan tarafına çarptı ve KZ 500 plakalı aracın yoldan çıkaran takla atmasına ve içerisindeki üç kişinin yaralanmasına neden oldu.

   Durup kazazedelere yardımcı olmak yerine olay yerinden kaçan Hasan Gezer, olaydan 18 saat sonra yakalanarak tutuklandı. Hakkındaki soruşturma tamamlanan Hasan Gezer, dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak teminata bağlandı.

   Yargıç Dilşah Karayel’in baktığı dünkü teminat duruşmasında Geçitkale Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Altay Dağcı yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

   Dağcı şahadetinde, 26.06.20 tarihinde saat 00.30 raddelerinde HU 146 plakalı aracı ile Serdarlı’dan İskele istikametine taraf seyretmekte olduğu bir esnada önünde aynı istikamete seyreden Ali Üçtaş’ın yönetimindeki KZ 500 plakalı aracın sağ yan kısmına aracıyla çarpması sonucu bir kaza meydana geldiğini söyledi. Kaza sonucu KZ 500 plakalı aracın yolun solundan tarlaya savrulup takla attığına dikkat çeken Dağcı, KZ 500 plakalı araç sürücüsü ve araçta yolcu olarak bulunan Ercan Yazıcı ile Burak Aksan’ın yaralandıklarını ve hastaneye kaldırıldıklarını belirtti.

   Kaza sonrası yaralıları orada bırakarak kaza yerinden kaçıp kayıplara karışan zanlının, sürdürülen tahkikat sonucu 18 saat sonra tespit edilerek tutuklandığını belirten polis memuru Dağcı, zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadesinde suçunu ve kaza yerinden kaçtığını kabul edip itiraf ettiğini söyledi.

   Kaza esnasında KZ 500 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Ercan Yazıcı’nın kuyruk sokumunda çatlak, Burak Aksan’ın ise kolunda kırık mevcut olduğunu belirten Dağcı, yapılan evrak kontrolünde HU 146 plakalı aracın sigortası bulunmasına rağmen birden fazla el değişimi nedeniyle kapsam dışı olduğuna dikkat çekti.

   Polis memuru Dağcı mesele ile ilgili tahkikatını tamamladığını söyledikten sonra, KKTC’de çalışma izniyle bulunan, evli ve 3 çocuk sahibi olan zanlının ileride görüşülecek davasında hazır bulunmasını temin etmek maksadıyla teminata bağlanmasını talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, zanlının KKTC haricine çıkışını men ederek 2 bin 500 TL nakdi teminat yatırması, haftada 1 gün polise ispat-ı vücut etmesi, KKTC vatandaşı muteber bir şahsın 40 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve kendisinin de 75 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığı serbest kalması yönünde emir verdi.

(MHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75