banner6

Geçmişte de benzer suçlamalara maruz kaldı

banner37

Gazimağusa’da 12 yaşındaki kızına ve kızının 11 yaşındaki kız arkadaşına, cinsel içerikli video izlettiği öne sürülen H.D., yeniden mahkemeye çıkartıldı ve aleyhine 3 gün daha tutukluluk temin edildi

Geçmişte de benzer suçlamalara maruz kaldı
banner99

Sedef BOŞNAK


Gazimağusa’da, 12 yaşındaki kızına ve kızının kız arkadaşına, cinsel içerikli video izlettiği iddia edilen H.D. aleyhine yürütülen geniş çaplı soruşturma titiz şekilde devam ediyor.
Suçu açığa kavuşturmak için çaba sarf eden polis, Türkiye ve KKTC’de, geçmişte benzer suçlamalara maruz kaldığını bildirdiği H.D. aleyhine mahkemeden 3 gün ek tutukluluk emri temin etti.
Polis, konu suçlamalarla ilgili de ayrıca araştırma yapacağından söz etti.
Dünkü duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak’ın sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Gökhan Yıldırım yanıtladı.
Tanık polis Gökhan Yıldırım, zanlının, “cinsel tacizlik” suçuyla ilgili şikayet üzerine tutuklandığını belirtti.
Zanlının tutuklanmasına müteakip gönüllü ifade verdiğine vurgu yapan tanık polis, meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktardı. Yıldırım, zanlının, 11 Eylül 2018’de, Yeniboğaziçi’ndeki ikametgâhında, 12 yaşındaki kızının, 11 yaşındaki kız arkadaşına, tasarrufunda ve kullanımında bulundurduğu cep telefonuyla izlediği cinsel içerikli videoyu gösterdiğini anlattı.
Olayın polisin bilgisine 13 Eylül 2018’de getirildiğini kaydeden tanık polis, zanlıyı, ikametgâhında, şikayet üzerine tespit edip tutukladığını kaydetti.
 

7 kişiden ifade alındı
Müşteki ve zanlının kızının, sosyal hizmetler görevlisi eşliğinde ayrı ayrı ifadelerinin temin edildiğini anımsatan tanık polis, zanlının tutuklu bulunduğu 3 günlük sürede de 18 kişiyle görüşüp, 7 kişiden ifade temin ettiğini anlattı.
Zanlının kullanımındaki telefonu emare alıp incelemeye gönderdiğini ifade eden tanık polis, henüz inceleme sonuçlarının eline ulaşmadığını anlattı. Zanlının, geçmiş yıllarda Türkiye’de ve KKTC’de de benzer suçlamalara maruz kaldığını kaydeden tanık polis, bu hususu da araştıracağını bildirdi.
Müştekinin, Barış ve Ruh Hastalıkları Hastanesi’ne de götürüldüğünü kaydeden tanık polis, bu husustaki raporun da henüz eline ulaşmadığını kaydetti ve zanlının, serbest kalması halinde, tahkikatına kötü yönde etki edeceğini vurguladı.
Polis, zanlının serbest kalması halinde gelecek raporlardan doğabilecek tanık ifadelerine etki etme olasılığına değinerek, mahkemeden zanlı aleyhine ek tutukluluk emri talep etti.
Yargıç, tahkikatın selameti için zanlının 3 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104