banner6

“Geldiğin gibi adadan kaybolacaksın”

banner37

Girne’de iki kişi, ‘kuzenleriyle görüştüğü’ gerekçesiyle M.E.B., isimli şahsı ciddi şekilde darp ederek, tehdit ettikleri ve cep telefonuna el koydukları suçlamasıyla tutuklandı

“Geldiğin gibi adadan kaybolacaksın”
banner99

Girne’de A.İ. ve S.İ. isimli iki kişi, M.E.B.’yi ‘kuzenleriyle görüştüğü’ gerekçesiyle ciddi şekilde darp ederek, ülkeden ayrılması için tehdit ettikleri ve cep telefonunu da zorla aldıkları suçlamasıyla tutuklandı.


İki zanlıyı dün tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkaran polis memuru Gökhan Belet, 29 Eylül 2021 tarihinde, Girne’de Kurtuluş Caddesi üzerinde A.İ.’nin, kuzeniyle görüştüğü gerekçesiyle M.E.B. isimli şahsın 4 bin lira değerindeki cep telefonuna galerisindeki kuzeninin fotoğrafları incelemek el koyduğunu söyledi.


Belet, aynı gün zanlı A.İ. ve amcası S.İ.’nin, M.E.B.’nin aldığı eve gittiğini, konuşmak için buluştuklarını, bu sırada A.İ.’nin M.E.B.’nin ağzına yumruk vurup, elmacık kemiğine kafa atarak ciddi şekilde darp ettiğini belirtti.


Belet, zanlı S.İ.’nin ise konu şahsa “Patronun gelene kadar sana müsaade, geldiğin gibi adadan kaybolacaksın, Kaybolmazsan yeminimi bozacağım, olacaklara karışmam” deyip şiddet tehdidinde bulunduğunu aktardı.

banner134


Müştekinin doktor kontrolünden geçirildiğini, yüzünde kesi ve darp izleri tespit edildiğini kaydeden Belet, zanlıların zorla aldıkları telefonu polise teslim ettiklerini ifade etti.


Belet, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, teminat talebinde bulundu.


Mahkeme, A.İ.’nin 5 bin TL nakdi teminat yatırması, bir kefilin 100 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması, S.İ.’nin ise 3 bin TL nakdi teminat yatırması ve bir kefilin 50 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması şartlarıyla yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104