“Gelir, senin Azrailin olurum”

banner37

Boşanma aşamasında olduğu eşine şiddet ve cinsel taciz içerikli mesajlar atan Ahmet Göksu, yargılanıncaya kadar teminatla serbest bırakıldı

banner87
“Gelir, senin Azrailin olurum”
banner90
banner99

Girne’de boşanma aşamasında olduğu eşine, şiddet ve cinsel taciz içerikli mesajlar attığı iddiasıyla 29 Ağustos’ta tutuklanan Ahmet Göksu’nun aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı ve zanlı ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği adına soruşturmayı yürüten polis memuru Fezile Kesat yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Kesat, zanlının 1 Ağustos 2019 tarihinde Whatsapp aracılığı ile boşanma aşamasında olduğu eşi Ş. G.’ye “Sen kızımızı yarın da annemin yanına gönderme, gelir senin Azrailin olurum” diyerek tehdit mesajı attığını söyledi.

Polis, zanlının mesajlarda cinsel taciz içerikli mesajlar attığını da belirtti.

Şikâyetin aynı gün yapıldığını, zanlı hakkında tutuklama emri alındığını kaydeden Kesat, zanlının 29 Ağustos tarihinde ülkeye giriş yaparken, Ercan Havaalanı’nda yakalandığını ifade etti.

Kesat, soruşturma amaçlı tutuklanan zanlı aleyhindeki soruşturmanın tamamlandığını ve bu süreçte zanlı aleyhindeki şikayetin de geri çekildiğini belirterek, yargılanıncaya kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 40 bin TL tutarında kefalet senedi imzalaması, 15 günde bir ispat-ı vücut da bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75