Gelişi güzel ateş etti

banner37

Alayköy’de ailevi sorunları nedeniyle öfkelenen, evli ve üç çocuk babası şahıs, dehşet verici anlar yaşattı

Gelişi güzel ateş etti
banner90
banner99

Doğan SAMER

ÇOK SAYIDA ÖZEL HAREKAT POLİSİ SEVK EDİLDİ… Alayköy’de M. T., isimli şahıs aile bireyleriyle tartıştıktan sonra, yatak odasına kapanarak, kendi adına kayıtlı av tüfeğiyle oda içerisinde gelişi güzel 4-5 el ateş etti. Alayköy Karakolu ve Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nden giden ekip adamı ikna edemeyince, olay yerine Özel Harekat polisleri de sevk edildi. Polisin ikna çabaları yaklaşık 13 saat sonra karşılık buldu ve M. T., bulunduğu odadan çıkıp silahını teslim etti.

Alayköy’de önceki akşam korku dolu anlar yaşandı. Ailevi sorunları nedeniyle öfkelenen, evli ve üç çocuk babası şahıs, dehşet verici anlar yaşattı.

Şahsına ait av tüfeğiyle ev içerisinde gelişi güzel ateş eden şahıs, kendisini yatak odasına kilitleyerek canına kıymakla tehdit etti.

Alayköy Polis Karakolu’nda görevli polisler adamı silahı bırakıp teslim olmaya ikna edemeyince bu kez devreye Lefkoşa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekibi girdi. Çabalar yine sonuç vermeyince Polis Özel Harekat’tan yardım istendi.

Bölgeye sevk edilen çok sayıda Özel Harekat polisi, M. T. isimli şahısı kapandığı odadan çıkıp teslim olması için uzun ikna çabaları sarf etti.

Polis ekipleri, gece boyunca evin önünde nöbet tutup teyakkuzda bekleyerek şahsı ikna etme çabalarını sürdürdü.

Polisin ikna çabaları yaklaşık 13 saat sonra karşılık buldu ve M. T., bulunduğu odadan çıkıp silahını teslim etti.

Sağlık kontrolü için hastaneye kaldırılan şahıs, daha sonra polis tarafından tutuklandı.

Özel Harekat

müdahale ediyordu

M. T., isimli şahsın yaşanan korku dolu anların ardından Alayköy Karakol polisi, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görevli CÖŞ ve Polis Özel Harekat ekipleri bölgeye sevk edildi.

Elindeki av tüfeğiyle kendini kapattığı oda içerisinde gelişi güzel ateş eden şahıs, Özel Harekatı Polisi’ni harekete geçirdi. Gece saatlerinde ikna çabalarının sürdüğü esnada, uzun bir süreden sonra tekrardan bir el silah sesinin gelmesinin ardından Özel Harekat, kalkan ve silahları kuşanarak odayı basma girişimleri için düğmeye bastı.

Daha sonra M. T., isimli şahıs kendisine henüz zarar vermediğini, polisin kapıyı kırması durumunda kafasına doğrulttuğu silahı ateşleyeceğini söylemesi üzerine polis ekipleri müdahaleyi durdurdu.

Alkol tüketip bilinci yerinde olmayan M. T., polis ekiplerini sürekli olarak kendisini öldürmekle tehdit etti.

Korku dolu anların yaşanmasıyla M. T.’nin karısı Alayköy Polis Karakolu’na götürülürken, şahısın eşiyle problemleri olduğu öğrenildi.

banner134

4-5 el ateş etti

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre olay önceki akşam 18.00 sıralarında meydana gelmeye başladı.

M. T., ailevi problemlerinden dolayı aile bireyleriyle tartıştıktan sonra, yatak odası içerisine girip kapıyı kilitleyip kendi adına kayıtlı av tüfeğiyle oda içerisinde gelişi güzel 4-5 el ateş etti. Açılan ateş sonucu şans eseri herhangi bir yaralanma olmadı.

Şahıs, polisin kendisine zarar vermemesi konusunda ikna çabalarına rağmen kapıyı açmadı.

Daha sonra M. T. dün sabah saat 07.00 sıralarında kendi iradesi ile odasından çıkması üzerine olay yerinde bulunan polis tarafından tutuklanarak sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü.

Olayla ilgili polis soruşturma başlattı.

M.T., isimli şahıs yatak odası içerisine girip kapıyı kilitledikten sonra av tüfeğiyle gelişi güzel 4-5 el ateş etti.

Özel Harekat Polisi, kalkan ve silahları kuşanarak odayı basma girişimleri için düğmeye bastı.

Polisin ikna çabaları yaklaşık 13 saat sonra karşılık buldu ve M.T., bulunduğu odadan çıkıp silahını teslim etti.

Polis ekipleri, gece boyunca evin önünde nöbet tutup teyakkuzda bekleyerek şahsı ikna etme çabalarını sürdürdü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75