Genç kadının durumu halâ kritik!

banner37

Gazimağusa’da, sürücüsü alkol kontrolüne takılan araçtaki genç kadının, korkup 7 gram ağırlığındaki kokaini yuttuktan sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldığını tespit eden polis, tutukladığı 3 kişi aleyhine mahkemeden 5’er gün ek tutukluluk emri temin etti

Genç kadının durumu halâ kritik!
banner99

BİLİNCİ HALÂ KAPALI... Polis korkusundan 7 gram kokaini yutan kadının durumu ciddiyetini koruyor. Uyuşturucuyu yuttuktan sonra özel bir hastanede bağırsak boşaltma tedavisi gören kadın, daha sonra İskele’de kiraladıkları evde ciddi şekilde rahatsızlandı. Ambulansla, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin Yoğun Bakım Ünitesi’ne kaldırılan genç kadının, hayati tehlikesi devam ediyor. İki çocuk annesi genç kadının, bilincinin kapalı olduğu belirtildi

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, sürücüsü alkol kontrolüne takılan araçtaki genç kadının, korkup 7 gram ağırlığındaki kokaini yuttuktan sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldığını tespit eden polisin olayla ilgili tutukladığı 3 kişi aleyhine yürüttüğü soruşturma devam ediyor.

   Polis, bahse konu araçta bulunan A. Y., S. O. ve C. T.’yi, dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarttı ve aleyhlerine tahkikat maksatlı 5’er gün ek tutukluluk emri temin etti.

   Öte yandan, polis korkusundan 7 gram kokaini yuttuktan sonra fenalaşarak yoğun bakıma kaldırılan B. N. K isimli kadının bilincinin halâ kapalı ve durumunun kritikliğini koruduğu bildirildi.

   Araçtaki genç kadın polisi görünce 7 gram kokaini yuttuktan sonra özel bir hastanede bağırsak boşaltma tedavisi görmüş, daha sonra İskele’de kiraladıkları evde ciddi şekilde rahatsızlanmıştı. Ambulansla, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin Yoğun Bakım Ünitesi’ne kaldırılan genç kadının tedavisi halen sürüyor.

   Hayati tehlikesi olan iki çocuk annesi genç kadın, yoğun bakımda yaşam savaşı veriyor.

Kamera kayıtları incelenip ifadeler alınacak

banner134

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için PGM’ye bağlı NKÖM görevli polis çavuşu Necip Samancı’yı tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Necip Samancı, 18 Eylül 2020’de, İskele Polis Müdürlüğü’nden alınan bir bilgide, B. N. K’nin rahatsızlanarak Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne götürüldüğü ve durumunun çok ciddi olup, hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi altına alındığını anlattı.

   Meseleyle ilgili araştırma yaptığını ifade eden polis çavuşu Necip Samancı, B. N. K. ve mahkeme huzurunda bulunan S. O., C. T. ve A. Y.’nin yaklaşık 10 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi temin ederek Gazimağusa’ya geldiklerini ve 10 gramlık maddenin 3 gramını, henüz tespit edilemeyen 3 ayrı şahsa sattığını belirtti.

   Tanık çavuş, adı edilenlerin Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir işyerinde yemek yiyip, alkol aldıklarını belirtti ve gençlerin bulunduğu aracın, Havva Şentürk Caddesi’nde trafik kontrolü sırasında durdurulduğunu söyledi.

   Çavuş, aracı kullanan zanlı C. T.’nin nefesinde yüzde 170 promil alkol tespit edildiğini ve ileri işlem için müdürlüğe götürüldüklerini anlattı.

   Trafik kontrolünün hemen öncesinde, arka koltukta yolcu olarak bulunan B. N. K.’nin, polisten korktuğu gerekçesiyle A. Y.’nin tasarrufundaki yaklaşık 7 gram ağırlığındaki kokain türü maddeyi alıp yuttuğunu anlatan çavuş, müdürlükten çıktıktan sonra, 19 Eylül’de B. N. K.’nin zanlılar tarafından, saat 04,00’te Gazimağusa Yaşam Hastanesi’ne götürüldüğünü kaydetti. Tanık polis çavuşu, burada B. N. K.’ye bağırsak boşaltma tedavisi uygulandığını dile getirdi.

   Tanık çavuş, saat 09.45’te B. N. K.’nin, İskele’de kiraladıkları ikametgahta bulunduğu esnada, kusup, ağzından kan gelmesi üzerine ambulansla hastaneye kaldırıldığını, S. O.’nun sözlü beyanına göre kadının kustuğu sırada “uyuşturucuyu yuttum” beyanında bulunduğuna dikkat çekti.

   S. O.’nun üzerinde yapılan aramada, göğsüne gizlediği şeffaf naylon poşeti ile içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan 1’inin ucu yanık 3 adet sigarayı emare aldığı kaydeden tanık polis, zanlıların kaldıkları evde ve bulundukları araçta yaptığı aramada, 8 adet ucu yanık sigara ile el çantasını incelemeye gönderdiğini anlattı.

   Hayati tehlikesi devam eden B. N. K.’nin doktoruyla irtibat halinde olduklarını kaydeden tanık çavuş, kadının hayati tehlikesinin devam edip, halen bilincinin kapalı olduğunu belirtti.

   Polis, kaldıkları evdeki kanlı yorgan ile B. N. K. ve S. O.’dan alınan kan örneklerini detaylı incelenmesi için Türkiye’ye gönderdiğini kaydetti.

   Zanlıların izlediği güzergah üzerindeki tüm kamera kayıtlarını incelemeye aldıkları anlatan polis, tahkikatını salimen neticelendirmek için ek süre istedi.

   Tanık çavuş ayrıca, aleyhlerindeki tüm suçlamaları reddedip ifade vermekten kaçınan zanlıların serbest kalmaları halinde tahkikata kötü etki edeceğine de vurgu yaptı.

   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, polisin talebini uygun buldu ve zanlıların 5’er gün daha poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75