Genç kızı ve sevgilini dövdüler, gidip polise teslim oldular

banner37

Eski kız arkadaşını başka bir erkekle sokakta el ele yürürken gören Furkan Yılmaz, arkadaşları Emre Yalvaç ve İsmail Ünver ile birlikte ortalığı birbirine kattı

Genç kızı ve sevgilini dövdüler, gidip polise teslim oldular
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Lefke’de eski kız arkadaşını başkasıyla el ele yürürken gören Furkan Yılmaz, beraberindeki iki arkadaşıyla birlikte ortalığı birbirine kattı.

Zanlılar Furkan Yılmaz, Emre Yalvaç ve İsmail Ünver’in “ciddi darp”, “darp”, “itale-i lisan”, “uygunsuz tavır, hareket ve rahatsızlık” suçlarından Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, haklarında 3’er gün tutukluluk emri alındı.

Dava, Yargıç Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşüldü.

banner134
Lefke Karakolu’nda görevli polis çavuşu Ahmet Gülderen, 5 Mart’ta saat 16.10’da Gemikonağı’nda umumi bir yer olan Salahi Mehmet Sokak üzerinde zanlı Furkan Yılmaz yönetimindeki ZPC 595 plakalı araçla seyreden zanlı Emre Yalvaç ve İsmail Ünver’in, yol kenarında kaldırım üzerinde zanlı Furkan Yılmaz’ın eski kız arkadaşıyla, müşteki Fırat Tuğrul’un ele ele yürüdüğünü gördüklerini belirtti.

Polis, müştekilerin yanlarında durarak araçtan inen üç zanlının, Fırat Tuğrul’u vücudunun muhtelif yerlerine elleriyle vurarak ciddi şekilde darp ettiklerini ifade etti.

Üç zanlının da ellerini kollarını gelişi güzel sağa sola doğru sallamak suretiyle uygunsuz tavır ve harekette bulunduklarını anlatan polis, makul mazeretleri olmaksızın sulh ve sükûnu bozabilecek şekilde ne dedikleri anlaşılmayacak şekilde bağırıp, çağırarak rahatsızlık çıkardıklarını söyledi.

Polis, zanlı Furkan Yılmaz’ın eski kız arkadaşına hitaben yüksek sesle “Seni rezil edecem gösterecem sana o…pu” demek suretiyle itale-i lisanda bulunup yine rahatsızlık yapmaya devam ettiğini, ayrıca müştekiyi elinden tutup iterek darp ettiğini kaydetti.

Polis, üç zanlının da Lefke Polis Karakolu’na teslim olduğunu, gönüllü ifade verdiklerini, zanlıların bazı iddiaları bulunduğunu söyledi. Polis, tahkikatın yeni başladığını belirterek 3 gün tutukluluk talep etti.

Mahkeme, talebi uygun buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75