banner6

Gençler birbirini yaraladı, aileler birbirine girdi

banner37

Gazimağusa’da akraba olan iki kişi kavga ederek birbirlerini kesici aletlerle yaraladı, daha sonra ise aileleri de kavgaya girişti. Kavgalara karışan üç kişiyi tutuklayan polis, 3 kişinin daha peşine düştü

Gençler birbirini yaraladı,  aileler birbirine girdi
banner151

OLAY BÜYÜDÜ… Aralarında daha önceden husumet bulunan Mehmet Davulcular ile Mehmet Takımcılar önceki gün Gazimağusa’daki Küt Sokak’ta kavga etti. Birbirlerini kesici ve tecavüzkar aletlerle yaralayan zanlıların aileleri durumu öğrenince bu kez aynı sokağın başka bir yerinde kavgaya tutuştu. Polis ilk etapta tutukladığı Mehmet Takımcılar, Ahmet Takımcılar ve Mehmet Davulcu’yu dün mahkemeye çıkardı, üç kişinin daha arandığını açıkladı.

Sedef BOŞNAK

   Gazimağus’da Küt Sokak’ta husumetli iki akraba arasında çıkan kavga, bir anda büyüdü. Kavga sırasında birbirlerini, tüm aramalara karşın henüz tespit edilemeyen kesici ve tecavüzkar aletlerle yaralayan ve birbirleriyle akraba olan 3 kişiyi tutuklayan polis, meseleyle bağlantısı olan 3 kişiyi daha arıyor.

   Polis meseleyle ilgili tutuklanan Mehmet Takımcıları, Ahmet Takımcılar ve Mehmet Davulcu dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mesut Mesutoğlu’nun huzuruna çıkarılarak, aleyhlerine tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri alındı.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mehmet Emin Doğan, meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktardı.

   Tanık polis Mehmet Emin Doğan, 7 Kasım2020’de, Küt Sokak ’ta saat 15.00’te, zanlı Mehmet Davulcular ile Mehmet Takımcılar’ın daha önce aralarında olan husumet yüzünden, aralarında çıkan tartışma neticesinde bir kavgada yer alıp, birbirlerini henüz tespit edilemeyen kesici ve tecavüzkâr aletlerle yaraladıklarını söyledi.

   Mehmet Emin Doğan, olayın hemen akabinde, her iki zanlının ailelerinin, benzer bir olayla aynı mahalde kavga ettiğini anlatarak, yapılan soruşturma sonucu henüz tespit edilemeyen 3 kişiyle birlikte zanlı Ahmet Davlucular’ın da kavgada yer aldığını tespit ettiğini kaydetti.

   Doğan, olayla bağlantısı olduğuna inandığı 3 kişiyi aradığını belirttikten sonra, kavga sırasında kullanılan kesici ve tecavüzkar aletlerin kayıp olduğunu belirtti.

   Tanık polis, meseleyi salimen tamamlayabilmek için mahkemeden zanlılar aleyhine süre istedi.

   Huzurundaki şahadeti dinleyen yargıç, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için zanlıların 3 gün polis nezaretinde tutuklu kalmasına izin v emir verdi.

   Yargıç ayrıca, zanlıların talebi üzerine, doktor kontrolünden geçirilmeleri yönünde direktifte bulundu.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110