Gençler, uyuşturucu batağında

banner37

Ülkede yaygın hal alıp kolay ulaşılır hale gelen uyuşturucu suçuyla ilgili 3’ü sabıkalı 5 genci tutuklayan polis, gençler aleyhine 3’er gün tutukluluk emri temin edip, tasarruflarındaki içimlik uyuşturucuya el koydu

Gençler, uyuşturucu batağında
banner90

SATICI ARANIYOR… Polis, farklı bölgelerde tasarruflarında uyuşturucu bulduğu D.G., H.G., M.Ü, M.Ş. ve T.T.’yi, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarttı. Uyuşturucu suçlarıyla ilgili satıcı olduğuna inanılan yabancı uyruklu 1 kişiyi daha arayan polis, uyuşturucu madde satışından elde edilen paralara da el koydu.

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisi, ülkede yaygın hal alıp kolay ulaşılır hale gelen uyuşturucu suçuyla ilgili 3’ü sabıkalı 5 genci tutuklayıp mahkemeye çıkarttı, tasarruflarındaki içimliklerine el koydu.

Uyuşturucu suçlarıyla ilgili satıcı olduğuna inandığı yabancı uyruklu 1 kişiyi daha arayan polis, farklı bölgelerde yakaladığı D.G., H.G., M.Ü, M.Ş. ve T.T.’yi, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Aksun huzuruna çıkartarak, aleyhlerine tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin etti.

Polis, 11 gramı sentetik cannabinoid, 2 gramı hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan 13 gram ağırlığındaki uyuşturucu olduğun inandığı maddelerle, içerisinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan 2’sinin ucu yanık 3 sarma sigaraya ve uyuşturucu madde satışından elde edilen 740 TL ile 25 Euro’yu emare zapt etti.

Ayrı ayrı görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davaları yürüten Savcı

Hasan Boşnak, meselelerin tahkikat memurları olan Narkotik ve kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Gökhan Yıldırım ile Hasan Selvili’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

banner9
Tanık polis Gökhan Yıldırım, 5 Ağustos 2019’da, saat 22.00’de, Gazimağusa’da devriye dolaşan polis ekiplerinin, şüpheli vaziyette Glapsides Plajı’nın kuytu yerinde park halindeki aracında tespit ettiği 29 yaşındaki D.G.’ye ait araçta arama yaptığını anlattı.

Gökhan Yıldırım, bahse konu araçta yaptığı aramada, 3 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan 1’inin ucu yanık 2 adet sarma sigarayı bulup emare zapt ettiğini belirtti.

Meseleyle ilgili tutukladığı D.G.’nin gönüllü ifade vererek, konu maddeleri 100 TL karşılığında, 4 gram olarak   H.G.’den satın aldığının itirafı üzerine, H.G.’yi evinde tespit edip tutukladığını dile getirdi ve H.G.’nin telefonuna yaptığı incelemede D.G.’nin ifadesini teyit edici bulgulara rastladığını anlattı.

Tanık polis Hasan Selvili ise, M.Ü. (E-26), T.T. (K-20) ve M.Ş.’nin (K-20), saat 22.45’te, Tatlısu Seralar Bölgesinde, lastiği patlayan bir araca yardım için duran devriye halindeki polis ekiplerine yakalandığını anlattı.

Gençlerin şüpheli hareketlerinden şüphe duyduklarını ifade eden tanık polis, konu araçta ve aracın bulunduğu bölgede arama yaptıklarını anlattı.

Tanık polis, araç içerisinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan 2 adet ucu yanık sarma sigara, ağaç altında ve boş su şişesi ve sigara paketi ile 2 gramı hintkeneviri 8 gramı da sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddelere bularak el koyduklarını söyledi.

Polis, ayrıca, konu maddeleri Nijeryalı bir şahıstan aldığını belirterek gönüllü ifade vererek suçlarını itiraf eden zanlı M.Ü.’nün tasarrufunda uyuşturucu madde satışından elde edilen 740 TL ile 25 Euro’yu emare zapt ettiğini belirtti ve tüm zanlıların incelenmek üzere cep telefonlarına el koyduğunu anlattı.

Her iki polis, meseleyle ilgili tahkikatını salimen yürütebilmek için mahkemeden tüm zanlılar aleyhine 3’er gün tutukluluk emri istedi.

Yargıç, her iki tahkikatın selameti açısından zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108