banner6

Gençler uyuşturucu batağında!

banner37

Gazimağusa’da aldığı ihbarı değerlendiren narkotik polisi, tasarruflarında 2 gram ağırlığında uyuşturucu madde bulduğu, aynı evde kalan biri sabıkalı 23 yaşında, biri de 16 yaşında olan iki genci tutukladı

Gençler uyuşturucu batağında!
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da aldığı ihbarı değerlendiren narkotik polisi, tasarruflarında 2 gram ağırlığında uyuşturucu madde bulduğu, aynı evde kalan, biri sabıkalı, iki genci tutukladı.

Meseleyle ilgili tutuklanan 16 yaşındaki baş harfleri G.H.S. olan genç kızı ve  kısa bir süre önce benzer meseleden teminata bağlanan Ömer Ali Karakaya, dün mahkemeye çıkarılarak, aleyhlerine tahkikat amaçlı 2’şer gün tutukluluk emri temin edildi.

Öte yandan tutuklanan gençlerin yaşları dikkate alındığında, ülkede giderek yaygınlaşan uyuşturucu kullanım yaşının 16 yaşına kadar düştüğü gözler önüne serildi.

Ürküten tablo

Liseye dıştan katılıp, çoğu zaman yurtta kaldığı öğrenilen, annesi uyuşturucudan sabıkalı genç kızın yaşı gereği, mahkeme dünkü oturumunu kapalı celsede gerçekleştirdi.

Çocuk yaşta uyuşturucudan tutuklanan genç kızı gören vatandaşlar, “Ürküten tablo, gençler uyuşturucu batağında” diyerek korkutan gerçeği dile getirdi.

Basın subaylığının, meseleyle ilgili verdiği bilgi şöyle:

“03.10.2017 tarihinde, 09:50-10:30 saatleri arasında, Gazimağusa’da Ö.A.K.(E-23) ve G.H.S.(K-16)’nin kalmakta oldukları ikametgahta yapılan aramada, yaklaşık 2 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve tütün ile karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan bir adet ucu yanık sarma sigara bulunarak emare olarak alınmıştır.

Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup soruşturma devam etmektedir”.​

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 08:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104