Gençleri ihbar yakalattı

banner37

İskele’de kaldıkları evde 2 gram hintkeneviri bulunan Nijerya uyruklu iki gencin aleyhine 1 gün tutukluluk emri alındı

banner87
Gençleri ihbar yakalattı
banner90
banner8

Ayşe BULUT

Yapılan bir ihbarı değerlendiren polis, İskele’deki bir evde Nijerya uyruklu iki gencin tasarrufunda yaklaşık 2 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde buldu.

Babatunde Olaide Ogunseji ve İfcama Diana Okoro isimli gençler, dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine soruşturma amaçlı olarak bir günlük tutukluluk emri alındı.

Ceza Davaları Yargıcı Dilşah Karayel’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında meselenin tahkikat memuru olan Hasan Selvili yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Polis memuru Hasan Selvili, 19 Haziran 2019 tarihinde zanlı 1 Babatunde Olaide Ogunseji’nin tasarrufunda uyuşturucu madde olduğuna dair bir bilgi alındığını ve aynı gün İskele Royal San Sitesi’nde bulunan zanlının ikametgahına gidildiğini belirtti.

Evde yapılan aramada, evin salon kısmında sehpa üzerinde açık şekilde tütünle karışık 2 gram hintkeneviri olduğuna inanılan maddenin bulunduğunu kaydeden Selvili, Ogunseji ile aynı evde bulunan zanlı İfcama Diana Okoro’nun da meseleyle ilgili tutuklandığını söyledi.

Zanlı 1 Ogunseji’nin uyuşturucu maddeyi 18 Haziran 2019 tarihinde ismini bilmediği birinden aldığını itiraf ettiğini kaydeden Selvili, yeni başlayan soruşturmasını salimen yürütebilmek için her iki zanlı aleyhine de birer günlük tutukluluk emri talep etti.

Polisin talebini yerinde bulan Yargıç Dilşah Karayel, zanlıların soruşturma amaçlı olarak 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75