banner6

Gençlerin anneleri kahroldu!

banner37

Narkotik polisi, Gazimağusa’da, kovaladığı bir aracın penceresinden dışarıya atılan 30 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi ele geçirdi… Uyuşturucuyu atıp, polisi atlatarak kaçan 3 kişiden 2’si tutuklandı…

Gençlerin anneleri kahroldu!
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, içerisinde, uyuşturucu bulunan bir aracı kovalayan narkotik polisi, Baykal Bölgesi’nde, PC 008 plakalı bir araçtan dışarıya fırlatılan, şeffaf naylon poşet içerisine sarılı, 30 gram ağırlığındaki hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeye el koydu.

Uyuşturucu maddeden kurtulup, araçla gözden kaybolan 3 gencin 2’si, kısa sürede polis tarafından yakalanarak, dün sabah, mahkemeye çıkartıldı ve aleyhlerine tahkikat amaçlı 3’er gün tutukluluk emri temin edildi.

Bir kişiyi daha arayan polis, poşet üzerindeki parmak izi tespiti ve maddenin incelenmesi için, temin ettiği emareleri, ilgili laboratuara gönderecek.

“Ölseydim de görmeseydim”

Evlatlarının uyuşturucudan tutuklandığını öğrenen Müslüm Kaya ve Orhan Kaya’nın annesi ve yakınları mahkemeye koştu.

Kahrolup, yere yığılan anne, gözü yaşı dökerek, “Ölseydim de bugünleri görmeseydim. Ne olacak şimdi” diyerek isyan etti.

Bir kişi daha aranıyor

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Çaltılı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Selvili’yi yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Hasan Selvili, aldıkları bilgi ışında, 3 Kasım 2017’de, Dedeoğlu Lastikçi’nin yakınındaki çemberde pusuya yatıklarını ve plakasını tespit ettikleri aracın gelmesini beklediklerini anlattı.

Hasan Selvili, bahse konu aracın, Lefkoşa istikametinden çembere doğru gelmesi üzerine, durdurulmak istediklerini ancak konu aracın sürücüsü tarafından “dur” emrine uymayarak kaçtığını söyledi.

Selvili, PC 008 plakalı aracı kovaladıklarını ve Baykal Bölgesi’ne geldiklerinde, adını sonradan tespit ettikleri Müslüm Kaya’nın, aracın penceresinden dışarıya şeffaf bir naylon poşet fırlattığını dile getirdi.

Bunun üzerine takibi bırakıp, konu poşetin yanına gittiklerini ve poşet içerisinde 30 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi ele geçirdiklerini kaydeden tanık polis, zanlıları tespit edip tutukladıklarını kaydetti.

Meseleyle ilgili araçta görülüp henüz kimliğini tespit edemedikleri bir şahısın daha bulunduğunu kaydeden tanık polis, gerekli araştırmaları yapabilmek ve tahkikatını salimen tamamlayabilmek için, mahkemeden zanlılar aleyhine 3’er gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren nöbetçi Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu, konu suçların ciddiyetine vurgu yaptıktan sonra, yeni başlayan tahkikatın neticelendirilmediğine bulgu yaptı ve serbest kalmaları halinde tahkikata etki edebileceğine inandığı zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

Yargıç ayrıca, avukatının talebiyle, rahatsız olan Orhan Kaya’nın da doktor kontrolünden geçirilmesine direktif verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2017, 11:03
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104