“Gerekirse kullanacaktım”

banner37

Erdemli’de arazi meselesi yüzünden aralarında husumet bulunan Serdar Oy’u ‘av tüfeği ile tehdit ettiği’ suçlamasıyla tutuklanan Halit Eşmene, polise oldukça düşündürücü bir itirafta bulundu

banner87
“Gerekirse kullanacaktım”
banner90
banner99

Serap ŞAHİN

Halit Eşmene, Erdemli Ağıllar Bölgesi’nde arazi meselesi yüzünden aralarında husumet bulunan Serdar Oy’u önceki gün av tüfeği ile tehdit ettiği suçlamasıyla tutuklandı. Polise, “gerekirse kullanacaktım” diye itirafta da bulunan Eşmene, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhine 1 günlük tutukluluk emri alındı.

Yargıç Özge Uğraşın’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, Demirhan Polis Karakolu’nda görev alan polis memuru Yücel Kuşçuoğlu’nu dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili yeminli şahadet veren Kuşçuoğlu, olayla ilgili olguları aktardı.

Kuşçuoğlu, zanlı Halit Eşmene’nin 28 Eylül tarihinde önceden aralarında arazi meselesi yüzünden husumet bulunan Serdar Oy’u Erdemli’de, ağıllar bölgesinde tavuk ağılı önünde, yaklaşık 30 metre mesafeden, “Kaymakamlıktan izinsiz olarak taşıdığı” The English marka 149515 seri numaralı çifte kırma av tüfeğini göstererek tehdit ettiğini mahkemeye aktardı.

Polisin olay yerine gelmesi üzerine, polislere hitaben “Gerekirse kullanacaktım” diyen zanlı Halit Eşmene’nin suçüstü tespit edilerek tutuklandığını belirten Kuşçuoğlu, tutuklamanın ardından zanlının kullanımındaki araçta konu tüfeği ve 1 adet fişek bulunarak emare alındığını, ayrıca ikametgâhında yapılan aramada da 1 adet daha av tüfeği bulunduğunu ve emare alındığını söyledi.

Kuşçuoğlu, zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadesinin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini, ayrıca bölgede olması muhtemel görgü tanıklarının ifadesine başvurulacağına işaret ederek, ilk etapta zanlının 1 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemeden söz alan zanlı avukatı, müvekkilinin aort damarında genişleme, kalp hastası ve bel fıtığı gibi sağlık sorunları olduğunu belirterek doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti.

Yargıç Özge Uğraşın, zanlının doktor kontrolünden geçirilmesine ve soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75