banner6

Gezer'in iddiaları araştırılıyor

banner37

İskele’de Ahmet Uçanok’un aracının üzerine benzin döküp kundakladıkları iddiasıyla tutuklanan Ekrem Gezer ve Kaan Taşkent Önsal’ 7 gün daha polis hücresinde kalacak.

Gezer'in iddiaları araştırılıyor
banner99

Ahmet İLKTAÇ

İskele’de 17 Kasım tarihinde iş insanı Ahmet Uçanok’a ait jeep aracı kundakladıkları iddia edilen Ekrem Gezer ve Kaan Taşkent Önsal’ın tutukluluk süreleri 7 gün daha uzatıldı.

Zanlılardan Ekrem Gezer’in, ilk anda polise verdiği gönüllü ifadesinin ardından yeni bir gönüllü ifade daha verdiği öğrenildi. Bu ek gönüllü ifadeyi araştıran İskele polisi, soruşturmalarını salimen yürütebilmek adına zanlılar aleyhine 7’şer günlük ek tutukluluk emri aldı. Polisin mesele ile ilgili olarak birçok ifade daha alacağı bildirildi.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, İskele Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru Celil Gülyaprak’ı tanık olarak dinletti.

Tanık polis Celil Gülyaprak, 17 Kasım 2016 tarihinde saat 03.55’te İskele’de Long Beach Bölgesi’nde sakin Ahmet Uçanok’a ait evin ön kısmında, yol kenarında park halinde buluna kendisine ait HN 002 plakalı Toyota Land Cruiser model aracın zanlılar tarafından üzerine benzin dökülmek suretiyle ateşe verildiğini hatırlattı.

Mesele ile ilgili olarak zanlıların 30 Kasım tarihinde tespit edilerek tutuklandıklarını anlatan polis memuru, her iki zanlının da gönüllü ifade verdiklerini bildirdi.

Zanlı 1 Ekrem Gezer’in verdiği gönüllü ifadeye ek olarak önceki gün bir gönüllü ifade daha verdiğini anlatan tahkikat memuru, bu ek gönüllü ifadenin teyit ve tekzibini yapmaları gerektiğini açıkladı.

Polis memuru, alınması gereken birçok ifade daha olduğuna dikkat çekerken, mahkemeden zanlılar aleyhine 8’er günlük ek tutukluluk emri talep etti.

Savcı Ahmet Özlemler, talep edilen süreyi 7’şer günle sınırlandırdı.

banner134

Yargıç Umut İnan zanlıların 7’şer gün daha poliste tutuklu kalmalarını emretti.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2016, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88