Gezmişel ve Tabakoğlu, 4 gün daha tutuklu

banner37

Tasarrufunda 2 gram kokain bulunan Yusuf Koşar teminata bağlanırken, uyuşturucuyu sattıklarını kabul eden Devrim Gezmişel ve Murat Tabakoğlu’nun tutukluluk süreleri uzatıldı.

Gezmişel ve Tabakoğlu, 4 gün daha tutuklu
banner90
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI – Hakan UĞURLU

Girne – Çatalköy anayolunda yapılan operasyonda tasarrufunda 2 gram kokain bulunan Yusuf Koşar ile ilgi soruşturma tamamlandı. Koşar, teminata bağlanırken, olayla bağlantıları olan ve önceki gün tutuklan Devrim Gezmişel ve Murat Tabakoğlu’nun ise tutukluluk süreleri 4 gün daha uzatıldı.

Verdikleri gönüllü ifadelerinde 350 TL karşılığında Yusuf Koşar’a iki gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu sattıklarını itiraf eden tutuklu iki zanlı, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mahkeme, zanlıların 4 gün daha poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Tasarrufunda 2 gram kokain bulunan Yusuf Koşar ise yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışı yasaklanarak, 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığında serbest bırakıldı.

banner134
Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazan Aksun’un huzurunda dün görüşülen duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mustafa Atakara, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Halil Dümenci’yi tanık olarak dinletti.

Dümenci, zanlıların arandıklarını öğrenince polise giderek teslim olduklarını ve suçlarını itiraf ettiklerini söyledi. Olayla ilgili soruşturmanın yeni başladığını, aranan emarelerin, incelenmesi gereken kamera kayıtlarının bulunduğunu, zanlıların serbest kalmaları halinde tahkikata etki edebileceğine dikkat çeken polis memuru Dümenci, zanlıların 4 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazan Aksun polisin talebini yerinde bularak, tahkikatın selameti açısında zanlıların 4 gün daha tutuklu kalmalarına emrini verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75